Festyn w Sobkowie. Będzie wiele atrakcji

Data publikacji: 01.08.2021 09:57
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zespół „Korytniczanki”

Zespół „Korytniczanki”
Fot. YouTube

Dziś (niedziela) w Sobkowie odbędzie się XX Jubileuszowy Festyn Rodzinny „Krew Darem Życia”. Impreza, z uwagi na trwającą pandemię, nie mogła odbyć się w roku ubiegłym.

Jak mówi Małgorzata Słotwińska, zastępca wójta Sobkowa, wydarzenie jest formą podziękowania dla krwiodawców, którzy w ostatnim czasie dzielili się tym cennym darem.

- Każda osoba, która od 2020 roku do teraz, oddała krew na hasło „400”, będzie brać udział w losowaniu dwustu nagród, które ufundowane są przez sponsorów i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach - mówi.

Na uczestników czeka także wiele innych atrakcji, w tym występ zespołu MIG.

- Będzie występ zespołu ludowego „Jędrzeje” i „Korytniczanki” oraz pokaz zumby, który przygotują panie z naszej gminy. Ponadto zapraszamy na degustację potraw. Podczas festynu będzie można dokonać rejestracji w spisie ludności, także uzyskać wszelkie potrzebne informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 - dodaje Małgorzata Słotwińska.

Losowanie nagród dla krwiodawców rozpocznie się o godzinie 14.30, natomiast oficjalne otwarcie festynu zaplanowane jest na godzinę 16.30.

Reklama