Finał akcji „Ręczna na Orlikach 2021” oficjalnie rozpoczęty

Data publikacji: 01.10.2021 18:54
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
01.10.2021. Kielce. Finał akcji „Ręczna na Orlikach 2021”

01.10.2021. Kielce. Finał akcji „Ręczna na Orlikach 2021”
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W kieleckiej Hali Legionów w piątek (1 października) odbyło się uroczyste otwarcie finału akcji „Ręczna na Orlikach 2021” zorganizowanej przez Fundację Orły Sportu.

Po dwanaście zespołów dziewcząt i chłopców będzie rywalizowało do niedzieli, kiedy to w godzinach popołudniowych poznamy zwycięzców zawodów. Młodzi szczypiorniści oprócz gry w piłkę ręczną dzięki współpracy z Polską Agencją Antydopingową mieli prelekcje z zakresu antydopingu i skutków stosowania środków dopingujących.

- Początek budowania piłki ręcznej,  to są właśnie Ci najmłodsi, którzy startują w tym zawodach - powiedział jeden z najlepszych bramkarzy w historii piłki ręcznej, były zawodnik Vive Kielce, Sławomir Szmal. Jeżeli nie postaramy się o to, aby ta młodzież zaczęła rywalizować w piłce ręcznej, to nie będzie czubka piramidy i w przyszłości nie będzie sukcesów. Ja osobiście będę próbował, aby handball od najmłodszych lat był wprowadzany do rywalizacji dzieci i młodzieży - dodał Sławomir Szmal.

- Projekt, który skierowany jest do dzieci, żeby zaszczepić w nich miłość do handballu to świetna inicjatywa, a także promocja piłki ręcznej. Ważne jest również to, aby dzieci nabrały na przyszłość nawyków ruchowych. Cieszymy się, że możemy spotkać się z innymi zespołami i porywalizować w sportowej walce - stwierdziła była reprezentantka Polski Małgorzata Rola, która występuje w roli trenera dziewcząt występujących pod nazwą Orlik Rycerstwa.

Województwo świętokrzyskie w turnieju będą reprezentowali chłopcy z ZS Baćkowice oraz dziewczęta ze SP nr 2 w Pińczowie. W sobotę (2 października) od rana do wieczora toczyć się będzie rywalizacja na boisku. Mecze finałowe zaplanowano na niedzielę, a impreza ma zakończyć się o godzinie 15.00. Projekt „Ręczna na Orliku 2021”, realizowany przez Fundację Orły Sportu, dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem projektu jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Reklama