Finał festiwalu jazzowego z jazzem prosto z Londynu

Data publikacji: 27.09.2020 12:21
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
24.09.2020. Kielce. Festiwal Memorial To Miles. Kasia Osterczy Trio

24.09.2020. Kielce. Festiwal Memorial To Miles. Kasia Osterczy Trio
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

Maciej Obara Quartet i Myele Manzanza Quartet wystąpią podczas koncertu wieńczącego XIX edycję Memorial to Miles Targ Kielce Jazz Festival. Wydarzenie rozpocznie się dziś o godzinie 18 na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Podczas trzech wieczorów publiczność festiwalowa mogła obcować z różnymi gatunkami jazzu. Nie inaczej będzie także dziś. Jak mówi Krzysztof Zięba z Kieleckiego Centrum Kultury, spotkanie z muzycznymi improwizacjami rozpocznie jeden z najbardziej wziętych, polskich kwartetów ostatnich lat.

- Kwartet Macieja Obary - saksofonisty, który wydaje płyty w ECM - chyba najważniejszej, europejskiej wytworni jazzowej. Sam koncert to też ewenement, bo Maćka nigdy nie gościliśmy na festiwalowej scenie Kieleckiego Centrum Kultury - wyjaśnia.

Natomiast o godzinie 20, jak zauważa Krzysztofa Zięba, pojawi się kosmopolityczny projekt pod przewodnictwem Myele’a Manzanzy - perkusisty pochodzącego w Nowej Zelandii.

- Zagrają bardzo nowocześnie. Dzięki nim właściwie przekonamy się jak brzmi jazz w Londynie, gdzie obecnie działa kwartet. Wydaje nam się, że to jest ten kierunek, w którym trzeba upatrywać przyszłości tego gatunku na całym świecie - podkreśla.

Bilety można kupić poprzez stronę internetową KCK lub na godzinę przed wydarzeniem w kasie.

Tagi do tego wpisu
Reklama