Finał „Ręczna na Orliku 2021” w Kielcach

Data publikacji: 07.06.2021 16:55
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport


Fot. Fundacja Orły Sportu

Ponad 8 tys. młodych ludzi weźmie udział w projekcie „Ręczna na Orliku 2021”, skierowanym do uczniów z czterech pierwszych klas szkół podstawowych. Cykl turniejów zakończy się wielkim finałem w Kielcach.

Eliminacje rozgrywek „Ręczna na Orliku 2021” odbędą się na stu dwudziestu boiskach. Drużyny mogą składać się z uczniów klas trzecich i czwartych, ale także dla młodszych dzieci przewidziano wiele atrakcji.

- Młodsze dzieci będą rzucać do bramek, biegać slalomem między pachołkami, czy pokonywać tory przeszkód. Z kolei starsze grać będą mecze. Z każdego turnieju wyłonimy najlepszą drużynę chłopców i dziewcząt, które awansują do turnieju wojewódzkiego. Z kolei najlepsze zespoły z województwa na początku października zagrają w wielkim finale w Kielcach, stolicy polskiej piłki ręcznej - powiedział Rafał Wosik, prezes Fundacji Orły Sportu, która jest organizatorem turnieju.

Ambasadorem projektu „Ręczna na Orliku 2021” został były reprezentant Polski Artur Siódmiak.

- Bardzo chętnie zaangażowałem się w tę akcję, bo ma na celu promocję piłki ręcznej, a to najlepszy sport na świecie. Ręczna na Orliku to fantastyczny projekt i jestem dumny, że mogę go wesprzeć. Mam nadzieję, że uczestnicy będą dobrze się bawić, bo w sporcie na tym etapie najważniejsza jest właśnie pasja i radość - powiedział bohater meczu Polska – Norwegia na mistrzostwach świata 2009 roku.

W czerwcu odbędą się eliminacje - w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, podlaskim, mazowieckim, lubuskim, łódzkim, dolnośląskim, świętokrzyskim i lubelskim. Drugi etap, czyli finały wojewódzkie, zaplanowane są na wrzesień, a finał w dniach 1-3 października w Kielcach.

Projekt „Ręczna na Orliku 2021”, realizowany przez Fundację Orły Sportu, dofinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem projektu jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Tagi do tego wpisu
Reklama