Finałowy turniej Pucharu Polski w Lublinie odwołany

Data publikacji: 03.10.2020 12:20
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
23.09.2020 Kielce. Liga Mistrzów. Mecz Łomża Vive Kielce - MOL Pick Szeged

23.09.2020 Kielce. Liga Mistrzów. Mecz Łomża Vive Kielce - MOL Pick Szeged
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie zawodników PGNiG Puchar Polski w piłce ręcznej mężczyzn został odwołany – informuje Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Powodem jest pozytywny wynik na COVID-19 u jednego z zawodników.

Miał on kontakt z tymi, którzy dziś mieli zagrać w finałach PGNiG Pucharu Polski w Lublinie. Federacja nie podaje o kogo chodzi ani barwy jakiego klubu reprezentuje.

– Mamy jeden przypadek zachorowania, ale nie możemy i nie chcemy nikogo narażać. Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest absolutnym priorytetem, dlatego podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję i zdecydowaliśmy o odwołaniu rozgrywek.  Ta decyzja została skonsultowana z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej – informuje ZPRP.

W hali Globus w Lublinie w sobotę i w niedzielę w Turnieju Finałowym PGNIG Pucharu Polski 2020 mieli rywalizować piłkarze ręczni: Łomży Vive Kielce, Górnika Zabrze, Orlenu Wisły Płock i Azotów Puławy.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa w Lublinie mieli bronić pucharu. Kielczanie wygrywali 11 ostatnich finałów tych rozgrywek i mają w kolekcji 16 Pucharów Polski.

Według nieoficjalnych informacji, na grę przeciwko zawodnikom, którzy nie przeszli testów na obecność COVID-19, nie zgodziło się Łomża Vive Kielce. Nie potwierdza tego prezes kieleckiego klubu, Bertus Servaas.

- Byliśmy przygotowani do rozegrania meczu. O godzinie 11.15 dostaliśmy od organizatorów informację, że turniej się nie odbędzie i że jest to decyzja Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jako klub dołożyliśmy wszelkich starań, żeby móc grać o Puchar Polski, nasi zawodnicy przeszli w tym tygodniu dwa testy na obecność koronawirusa - powiedział na Servaas.

Reklama