Finały mistrzostw świata. „Biało-czerwoni” z szansami na złoto

Data publikacji: 22.04.2021 12:16
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
20.04.2021 Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. Walka: Barbara Marcinkowska (Polska, strój niebieski) - Zhasmin Kiztatova (Kazachstan)

20.04.2021 Kielce. Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie. Walka: Barbara Marcinkowska (Polska, strój niebieski) - Zhasmin Kiztatova (Kazachstan)
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Natalia Kuczewska z Mazura Ełk i Barbara Marcinkowska z Pomorzanina Toruń wystąpią w czwartek w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w Boksie, które rozgrywane są w Hali Legionów w Kielcach. W piątek o złoty medal powalczy Jakub Straszewski z Championa Włocławek.

Polscy finaliści wygrali jak dotąd 10 walk – po cztery zwycięstwa odnieśli Natalia Kuczewska i Jakub Straszewski, a dwie rywalki pokonała Barbara Marcinkowska.

Natalia Kuczewska (48 kg) i Barbara Marcinkowska (69 kg) zmierzą się z reprezentantkami Indii – Gitiką (cztery zwycięstwa, w tym jedno przed czasem) i Arundhati Choudary (trzy zwycięstwa). Jakub Straszewski powalczy o mistrzostwo świata wagi ciężkiej z Kubańczykiem Jorge Luisem Felimonem Lobainą (cztery zwycięstwa, w tym jedno przed czasem).

W finałach najwięcej swoich przedstawicieli mają reprezentacje Indii i Rosji – po ośmioro zawodników i zawodniczek oraz Kazachstan – sześć. W Hali Legionów trwa też swoisty mecz Europa – Azja. O złote medale powalczy 20 pięściarzy i pięściarek ze Starego Kontynentu oraz 19 z kontynentu azjatyckiego.

Brązowe medale w MMŚ zdobyły Karolina Ampulska (54 kg/Wda Świecie), Wiktoria Tereszczak (64 kg/Ring Bielsko-Biała), Daria Parada (75 kg/Skorpion Szczecin), Martyna Jancelewicz (81 kg/Taurus Goleniów), Oliwia Toborek (+81 kg/Żoliborska Szkoła Boksu Warszawa).

Finały, które zarówno w czwartek, jak i piątek transmitowane będą przez TVP Sport, rozpoczną się o godzinie 16.00.

DROGA DO FINAŁU REPREZENTANTÓW POLSKI:

48 kg Natalia Kuczewska (Mazur Ełk) – cztery zwycięstwa:

1/16 finału: Yuliia Peleshuk (Ukraina) 5:0

1/8 finału: Juliana Kebschull (Niemcy) 5:0

Ćwierćfinał: Susma Tamang (Indie) 5:0

Półfinał: Thipsatcha Yodwaree (Tajlandia) 5:0

 

69 kg Barbara Marcinkowska (Pomorzanin Toruń) – dwa zwycięstwa:

Ćwierćfinał: Anastasiia Khouleva (Rosja) 3:2

Półfinał: Zhasmin Kizatova (Kazachstan) 4:1

 

91 kg Jakub Straszewski (Champion Włocławek) – cztery zwycięstwa:

1/16 finału: Manuchar Kriheli (Izrael) 5:0

1/8 finału: Kevin Beri (Węgry) 5:0

Ćwierćfinał: Amirshokh Samadov (Uzbekistan) 3:2

Półfinał: Vishal Gupta (Indie) 5:0

adv adv
Wiadomości
Reklama