Firmy niepełnosprawnych z nowymi pieniędzmi

Data publikacji: 18.05.2021 13:51
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.05.2021. Kielce. Starostwo Powiatowe. Podpisanie umów na utworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych

17.05.2021. Kielce. Starostwo Powiatowe. Podpisanie umów na utworzenie miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Kolejne miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych powstaną w powiecie kieleckim. Jest to możliwe, dzięki dotacjom przyznanym z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych. W Starostwie Powiatowym w Kielcach zostały podpisane umowy w tej sprawie.

Starosta Mirosław Gębski zauważa, że mając na uwadze doświadczenia można stwierdzić, że osoby niepełnosprawne doskonale rozwijają swoje biznesy.

- Każdy kto otrzyma dofinansowanie jest zadowolony. Obserwujemy, że rozwijane są działalności gospodarcze, które powstają przy naszym wsparciu - dodaje starosta.

Andrzej Michalski, dyrektor oddziału świętokrzyskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zwraca uwagę, że osoby niepełnosprawne chcą prowadzić normalne życie i pracować. Dzięki temu mogą się usamodzielnić i podejmować decyzje o sobie i swojej rodzinie. - PEFRON od 30 lat wspiera takie osoby - dodaje.

Senator Krzysztof Słoń z PiS podkreśla, że pieniądze przekazane osobom niepełnosprawnym to ogromna pomoc. Dzięki temu możliwe jest założenie firm lub doposażenie stanowiska pracy.

- Cieszy mnie to, że powiat kielecki od dłuższego czasu jest przykładem, jak samorząd powinien wspierać tych, którym jest nieco trudniej, bo borykają się z niepełnosprawnościami i muszą pokonywać więcej barier - dodaje.

Aleksandra Bazak, właścicielka jednej z cukierni w gminie Masłów, otrzymała 45 tys. zł., które przeznaczy na zakup samochodu dostawczego i smażalnika do pączków.

- Jest to bardzo duże wsparcie i niewątpliwie pomaga to przedsiębiorcom rozwijać swoje działalności. To szczególnie ważne w czasie epidemii - dodaje.

Rafał Piróg z gminy Daleszyce otrzymał 50 tys. zł. na zakup lawety.

- Mam nadzieję, że to dobry sposób na życie. Jest dużo aut, które się psują. Zdarzają się także kolizje. Myślę, że będzie co robić - dodaje.

Zostało podpisanych 13 umów na rozpoczęcie działalności gospodarczej i doposażenie stanowiska pracy. Łączna kwota dofinansowania to 576 tys. zł.

adv adv
Wiadomości
Reklama