Fotografia, sztuka i pasja. Artyści z klubu Zoom zaprezentowali swoje zdjęcia

Data publikacji: 21.06.2020 08:31
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Kultura
19.06.2020 Skarżysko. Wernisaż wystawy fotografii klubu Zoom

19.06.2020 Skarżysko. Wernisaż wystawy fotografii klubu Zoom
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

80 prac fotografów z klubu Zoom zaprezentowano na piątej dorocznej wystawie w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku. Zdjęcia zatytułowane wspólnie „Fotografia, sztuka i pasja” powstawały w minionym roku. To krajobrazy, portrety i klasyczna fotografia czarno-biała. Jest też kilka dawnych zdjęć honorowego członka Zoomu, Edwarda Krokowskiego.

- Żaden układ na naszej ekspozycji nie jest dziełem przypadku. Jest to wspólna kompozycja, która prowadzi widza pewnym tropem - podkreśla Krystian Dróżdż, który prowadzi klub fotograficzny Zoom.

Każde zdjęcie ma swoją historię. Cezary Szymkiewicz specjalizuje się w portretach, głównie kobiecych. Prezentowane prace powstawały podczas specjalnych wyjazdów plenerowych, kiedy jest możliwość dopracowania każdego szczegółu.

- Czasem modelki spotykam przypadkiem. Jedną z nich wypatrzyła na ulicy moja żona i ona miała odwagę, aby nieznajomą poprosić o pozowanie. Efektem jest portret twarzy, który można oglądać na wystawie - opowiada.

Krzysztof Białek mówi, że zrobienie fotografii to proces. Trzeba rozmawiać z ludźmi, zaprzyjaźnić się z nimi, a dopiero, kiedy zdobędzie się ich zaufanie, można sięgnąć po aparat. Przykładem jest portret ulicznego grajka, który poznany został w Eger.

Wśród zwiedzających przeważają głosy o tym, że realnego kontaktu ze sztuką nie zastąpi prezentacja on-line. Po zamknięciu w czasie pandemii możliwość wyjścia na wydarzenie kulturalne jest bardzo potrzebna. Potwierdza to dyrektor MCK Grażyna Majewska.

- Dopiero poprzez kontakt z odbiorcą w pełni realizujemy swoje zadania. Już z tęsknotą czekaliśmy na mieszkańców miasta - mówi.

Klub Zoom skupia kilkunastu członków, spotkania odbywają się raz w tygodniu w MCK. Wystawę będzie można oglądać do połowy lipca.

Reklama