Fundusz Sprawiedliwości z pomocą dla ofiar przestępstw

Data publikacji: 10.07.2020 15:46
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Zbigniew Ziobro - Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny

Na zdjęciu: Zbigniew Ziobro - Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podsumował w Opatowie działania, zarządzanego przez jego resort Funduszu Sprawiedliwości. Po zmianach wprowadzonych w funkcjonowaniu instytucji przez ministra i prezydenta Andrzeja Dudę, fundusz wspiera różne przedsięwzięcia i instytucje, które niosą pomoc osobom pokrzywdzonym, ofiarom przestępstw.

Jak informuje, dzięki wsparciu prezydenta Andrzeja Dudy, udało się rozszerzyć formułę funkcjonowania, która początkowo dotyczyła poradnictwa prawnego, czy psychologicznego. Minister podkreśla, że zanim ofiara wypadku skorzysta z porad, potrzebuje odpowiedniej opieki. Stąd pomysł na finansowanie zakupu sprzętu m.in. medycznego, niezbędnego do ratowania życia.

W ramach Funduszu Sprawiedliwości, do Szpitala św. Leona w Opatowie trafił nowoczesny ultrasonograf. Zbigniew Ziobro zapewnia, że dołoży wszelkich starać, aby kolejne potrzeby szpitala w Opatowie mogły być zapewnione z pieniędzy funduszu.

Starosta opatowski Tomasz Staniek mówi o planach zakupu sprzętu do leczenia ran. Skierowano już odpowiedni wniosek w tej sprawie. Sprzęt miałby służyć oddziałowi chirurgii, które szpital chce ukierunkować na leczenie ran, także tych powstałych w wyniku różnych wypadków.

Ze środków Funduszu Sprawiedliwości w minionych latach skorzystały także ochotnicze straże pożarne. Ubodzy mieszkańcy powiatów mogą korzystać także z bezpłatnych porad prawnych nadzorowanych przez starostwa powiatowe. Pieniądze w funduszu pozyskiwane są od skazanych.

Reklama