Gala bokserska na światowym poziomie

Data publikacji: 30.06.2020 08:02
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
Komentarze
26.06.2020. Kielce. II gala Suzuki Boxing Night. Walka wieczoru. Mateusz Masternak (w czerwonych spodenkach) - Sierhy Radczenko

26.06.2020. Kielce. II gala Suzuki Boxing Night. Walka wieczoru. Mateusz Masternak (w czerwonych spodenkach) - Sierhy Radczenko
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie milkną echa gali Suzuki Boxing Night II, która w miniony piątek odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury. Organizacja i oprawa tej imprezy była na najwyższym poziomie, nieodbiegającym od najlepszych gal zawodowych w Europie. Potwierdza to trenerka kadry narodowej kobiet, której pięściarki walczyły na ringu w Kielcach, Karolina Michalczuk.

- Świetna gala ze wspaniałą oprawą. Firma Suzuki, która wspiera polski boks olimpijski, dzięki takim imprezom robi bardzo dużo dla popularyzacji naszej dyscypliny. Poza tym kadrowicze nie muszą już martwić się o finanse, bo mają godziwe stypendia. To był strzał w dziesiątkę, że prezes PZB Grzegorz Nowaczek nawiązał współpracę z Suzuki i teraz możemy oglądać tak znakomite imprezy – powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce Karolina Michalczuk.     

Podczas piątkowej gali Suzuki Boxing Night kibice obejrzeli osiem pojedynków boksu olimpijskiego reprezentantów Polski z kadry kobiet i mężczyzn. W zawodowej walce wieczoru w wadze junior ciężkiej do 91 kg. Mateusz „Master” Masternak pokonał jednogłośnie na punkty Ukraińca Serhija Radczenkę. Prezes Polskiego Związku Bokserskiego kielczanin, Grzegorz Nowaczek zapowiada, że będzie gala Suzuki Boxing Night III.

adv adv
Wiadomości
Reklama