Gala Boksu Olimpijskiego Suzuki Boxing Night 8

Data publikacji: 16.10.2021 08:06
Autor: Maciej Makuła / Kategoria: Sport
15.10.2021. Kielce. Suzuki Boxing Night 8.  Walka: Karol Pawlina (Polska) – Daniel Adamiec (Polska)

15.10.2021. Kielce. Suzuki Boxing Night 8. Walka: Karol Pawlina (Polska) – Daniel Adamiec (Polska)
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się Gala Boksu Olimpijskiego Suzuki Boxing Night 8. W walce wieczoru w kategorii super ciężkiej reprezentant Polski Oskar Safaryan pokonał jednogłośnie na punkty Czecha Particka Terkela.

Wcześniej zawodnik kieleckiego KKB Rushh Daniel Adamiec wygrał również jednogłośnie na punkty z innym reprezentantem Polski Karolem Pawliną. Podczas kieleckiej gali odbył się również finał kategorii kobiet do 75 kg młodzieżowych mistrzostw Polski, które odbywają się w Wałczu. W pojedynku tym Daria Parada pokonała Agatę Kaczmarską jednogłośnie na punkty.

- Jestem bardzo zadowolony z mojej walki, która prowadzona była w dobrym tempie. Mój przeciwnik był wiele niższy i cięższy ode mnie dlatego na co może sobie pozwolić i spodziewałem się takie przebiegu walki. Nie spodziewałem się tylko tego, że może mieć tak twardą głowę i przyjmie bez większego uszczerbku tyle ciosów, dlatego zacząłem później skupiać się na trafianiu w dolne części - powiedział Oskar Safaryan.

- Fajnie, że ta gala się odbyła, bo był to bardzo dobry sprawdzian naszych zawodników przed mistrzostwami świata w Belgradzie. Poćwiczyli akcje taktyczne i techniczne podczas walki. Prezentowali solidny boks i widać było, że nawet w kilku przypadkach mogli skończyć walki przed czasem, ale nie uczynili tego, bo z tego co wiem mieli do wykonania zadania taktyczne, które zrealizowali - stwierdził brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie Wojciech Bartnik.

Galę Suzuki Boxing Night 8 zorganizował Polski Związek Bokserski i Suzuki Motor Poland. Prezes PZB kielczanin Grzegorz Nowaczek zapowiada, że na pewno kolejne gale również odbędą się w Kielcach.

 

Wyniki walk:

57 kg Dawid Litke (Polska) - Borys Vladyslav (Ukraina) zw. Litke przez RSC w rundzie 3

63 kg Wiktor Kaźmierczak (Polska) - Jaroslav Mirga (Czechy) zw. Kaźmierczak przez RSC w rundzie 1

63 kg Ilia Bader (Polska) - Danyil Zamarylo (Ukraina) 1:2

57 kg Paweł Brach (Polska) - Kevin Godla (Czechy) 3:0

75 kg Ertmen Razhik (Polska) - Lillia Tohobytskyi (Ukraina) 0:3

80 kg Hubert Kaczmarek (Polska) - Mateusz Goiński (Polska) 0:3

80 kg Karol Pawlina (Polska) - Daniel Adamiec (Polska) 0:3

86 kg Jan Lauk (Polska) - Sebastian Wiktorzak (Polska) 0:3

 

Kobiety: Daria Parada (Polska) - Agata Kaczmarska (Polska) 3:0

 

Walka wieczoru:

92 + kg Oskar Safaryjan (Polska) - Patrick Terkiel (Czechy) 3:0

Reklama