„Gala Mistrzów" i zapowiedź Polskiej Ligi Bokserskiej

Data publikacji: 10.06.2021 22:52
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
10.06.2021 Kielce. Konferencja dotycząca boksu. Na zdjęciu (od lewej): Marek Szkolnikowski -  dyrektor TVP Sport, Grzegorz Nowaczek - prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Dulnik - prezes Suzuki Motor Poland

10.06.2021 Kielce. Konferencja dotycząca boksu. Na zdjęciu (od lewej): Marek Szkolnikowski - dyrektor TVP Sport, Grzegorz Nowaczek - prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Dulnik - prezes Suzuki Motor Poland
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Naszym priorytetowym projektem będzie reaktywacja Polskiej Ligi Bokserskiej - powiedział na konferencji prasowej, podsumowującej dwudniowe I Forum Polskiego Boksu w Kielcach, prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek.

W konferencji zorganizowanej w hotelu Binkowski Resort wzięli również udział: Anna Krupka wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland i Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. 

- Rozgrywki ligowe muszą wrócić. Bez nich nie będzie stabilności formy i podnoszenia poziomu poszczególnych zawodników. Nasz projekt zakłada, że będzie w niej rywalizować osiem drużyn. Nazwę jednej mogę zdradzić, będzie to KKB RUSHH Kielce - dodał Grzegorz Nowaczek. 

Z przekazanych informacji wynika, że mecze Polskiej Ligi Bokserskiej będą pokazywane przez TVP Sport. Warunkiem rozpoczęcia pierwszego sezonu jest zabezpieczenie finansowania na trzy lata. Trwają prace nad skonstruowaniem odpowiedniego budżetu.

- Forum Polskiego Boksu, to jest kolejna inicjatywa mająca popularyzować tę dyscyplinę. Chciałabym, żeby młodzi ludzie garnęli się do tego sportu. Im więcej tym lepiej, dla późniejszej selekcji. Będziemy wybierać diamenty, z których po oszlifowaniu będą brylanty - powiedziała Anna Krupka.

- Cztery lata temu rozpoczęliśmy współpracę z Grzegorzem Nowaczkiem i wiceprezesem Maciejem Demelem. Podjęliśmy się trudnego zadania, odbudowania polskiego boksu. Nie jest to łatwe środowisko, ale forum pokazało, że można normalnie rozmawiać - stwierdził Marek Szkolnikowski.

- Polski boks jest co roku jeden poziom wyżej. Właśnie takiego harmonijnego rozwoju tej dyscypliny oczekuję. Dawno pięściarze nie mieli tak dobrych warunków do pracy - ocenił Piotr Dulnik.

Ostatnim akordem I Forum Polskiego Boksu była „Gala Mistrzów”, w której uczestniczyli wszyscy zaproszeni goście z medalistami olimpijskimi, mistrzostw świata i Europy na czele. W trakcie spotkania „wielkiej pięściarskiej rodziny”, jak to określił Grzegorz Nowaczek, wręczono nagrody najbardziej zasłużonym dla rozwoju tej dyscypliny.

Złotymi odznakami Polskiego Związku Bokserskiego zostali uhonorowani Anna Krupka i Piotr Dulnik. Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu otrzymała także replikę złotego medalu młodzieżowych mistrzostw świata, które w kwietniu rozgrywane były w Hali Legionów w Kielcach.

Wybitni pięściarze otrzymali grawerowane dyplomy z podziękowaniami za wkład w rozwój i promowanie dyscypliny. Nagrodzono także medalistów młodzieżowych mistrzostw świata oraz Sandrę Drabik i Damiana Durkacza, którzy w Paryżu wywalczyli bilety na IO w Tokio.    

Reklama