Gala w Targach Kielce. „Jonasz” w roli głównej

Data publikacji: 12.05.2022 20:13
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
12.05.2022. Targi Kielce. Ceremonia ważenia przed galą Suzuki Boxing Night XV

12.05.2022. Targi Kielce. Ceremonia ważenia przed galą Suzuki Boxing Night XV
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Kielczanin Daniel „Jonasz” Adamiec stoczy w piątek (13 maja) czwartą zawodową walkę w karierze. Starcie 27-letniego pięściarza z Gruzinem Iago Gedenidze będzie głównym wydarzeniem gali „Suzuki Boxing Night XV”, która odbędzie się w Targach Kielce.

W trakcie tego wieczoru odbędzie się w sumie dziesięć pojedynków, osiem z nich będzie transmitowanych w TVP Sport. W Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyły się w czwartek oficjalne ważenie i konferencja prasowa przed galą.  

Daniel „Jonasz” Adamiec ma na swoim koncie trzy zawodowe walki, dwie wygrał i jedną zremisował. 25-letni Iago Gedenidze zaliczył dotychczas cztery zawodowe konfrontacje, z których jedną wygrał i trzy przegrał.

- Jestem bardzo dobrze przygotowany. Za mną siedem tygodni ciężkiej pracy, więc jestem spokojny o formę - stwierdził wychowanek KKB RUSHH Kielce.

12.05.2022. Targi Kielce. Ceremonia ważenia przed galą Suzuki Boxing Night XV. Na zdjęciu (od lewej): Daniel Adamiec i Iago GedenidzeFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Nie nastawiam się na szybki koniec, bo przeciwnik nie jest z pierwszej łapanki. Wiem, że był mistrzem świata w K1 i ma stoczonych ponad trzysta walk w kickboxingu. Nie lekceważę tego doświadczonego zawodnika i mam nadzieję, że pokażę się z jak najlepszej strony - zakończył „Jonasz”.

- Gruzin to niebezpieczny rywal. Kilka tygodni temu na gali w Wejherowie znokautował swojego rywala. Daniel jest jednak gwarantem jakości i mam nadzieję, że kibice będą mieli dużo radości z tej walki - dodał wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego Maciej Demel.

Na gali w Kielcach wystąpią także m.in. młodzieżowi wicemistrzowie świata U19 – Barbara Marcinkowska, która zmierzy się z Irlandką Tiffany O’Reilly oraz Jakub Straszewski, którego przeciwnikiem będzie Ukrainiec Dmytro Bulgakov.

Gala „Suzuki Boxing Night XV” transmitowana będzie na antenie TVP Sport. Początek w piątek o 19.45.   

Karta walk Suzuki Boxing Night 15Fot. materiały organizatora

Podobne wiadomości
Reklama