Galeria handlowa na sprzedaż. Chętnych jednak brak

Data publikacji: 06.10.2020 13:23
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.03.2020. Kielce. Galeria Hossa

26.03.2020. Kielce. Galeria Hossa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Nie ma chętnych na zakup galerii handlowej Hossa w Kielcach. Dziś odbyła się druga licytacja, do której po raz kolejny nikt się nie przystąpił.

Właściciel budynku znajdującego się przy ulicy Żelaznej jest zadłużony wobec urzędu skarbowego, dlatego fiskus wystawił nieruchomość na sprzedaż. Biegli wycenili grunt i budynki na prawie 16 mln zł. Cena wywoławcza wynosiła 70 proc. szacowanej wartości, czyli niespełna 11 mln zł.

Początkowo termin drugiej licytacji był wyznaczony na maj, jednak ze względu na obostrzenia, które wówczas obowiązywały, przeprowadzenie procedury nie było możliwe. Dlatego naczelnik II Urzędu Skarbowego podjął decyzję o jej odwołaniu. Termin kolejnej licytacji został wyznaczony na dzisiaj.

Joanna Kępa, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Kielcach informuje, że do dzisiejszej licytacji nikt się nie zgłosił.

- Procedura przewiduje obwieszczenie terminu trzeciej licytacji. Wówczas cena wywoławcza będzie wynosiła 65 proc. oszacowanej wartości, która wynosi 15,68 mln zł - mówi Joanna Kępa.

Wkrótce powinien być znany termin trzeciej licytacji.

Reklama