Gdzie wybrać się na noworoczny spacer?

Data publikacji: 29.12.2020 16:40
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
29.11.2020. Kielce. Zima w Kielcach

29.11.2020. Kielce. Zima w Kielcach
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ogród Włoski przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach wciąż jest otwarty, ale po skansenie w Tokarni nie pospacerujemy przez najbliższe trzy tygodnie. Sprawdziliśmy, które miejsca można zwiedzać w czasie Sylwestra i w Nowy Rok.

Wiele osób spędza te dni aktywnie, odwiedzając różne instytucje kultury. Niestety w tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, możliwości są ograniczone. Spacerowiczów zaprasza Ogród Włoski przy Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Na gości czeka także Żeromszczyzna. Dworek Stefana Żeromskiego jest wprawdzie zamknięty, ale można pospacerować wokół niego, odpocząć przy malowniczo położonym zalewie.

Z dziećmi warto wybrać się na dziedziniec Muzeum Zabawek i Zabawy. Do 17 stycznia trwa tam akcja „Zajrzyj w święta”. Jak podkreśla Przemysław Krystian, przygotowane są dwie wystawy, z szopkami i dziadkami do orzechów, ale niespodzianek jest więcej.

- Każdy, kto zajrzy na dziedziniec muzealny zobaczy naszą wspaniałą choinkę, przystrojoną ozdobami wykonanymi przez Instytut Dizajnu, ale także będzie mógł wziąć udział w konkursach. Szansę na nagrodę mają ci, którzy po pierwsze wypełnią kartę quizu i poprawnie odpowiedzą na wszystkie pytania, a po drugie, jeśli wykonają sobie zdjęcie pod naszą choinką, z naszymi specjalnymi tabliczkami, i wyślą je na adres: choinka@muzeumzabawek.eu - wyjaśnia.

W Święta Bożego Narodzenia miejsce to cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jednego dnia pojawiło się 180 osób. Obowiązuje tam reżim sanitarny.

Na dłuższy spacer można się wybrać także do Parku Miniatur Sabat Krajno, który czynny jest codziennie, także 31 grudnia i 1 stycznia, w godzinach od 10 do 16. Na miejscu jest restauracja z daniami na wynos.

Natomiast w Sylwestra i Nowy Rok nie pospacerujemy po Zamku Królewskim w Chęcinach. W-obydwa dni warownia jest zamknięta, natomiast w pozostałe jest czynna od 9 do 15. Z kolei do 17 stycznia zamknięte dla zwiedzających będą wszystkie oddziały Muzeum Wsi Kieleckiej, w tym Park Etnograficzny w Tokarni.

 

Reklama