Geopark zaprasza na wycieczki po najpiękniejszych zakątkach Kielc

Data publikacji: 02.07.2020 10:46
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ogród Botaniczny - Geopark Kielce

Ogród Botaniczny - Geopark Kielce
Kielce. 02.06.2019 / Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Kielce Naturalnie to nowa inicjatywa kieleckiego Geoparku, który chce promować walory przyrodnicze miasta. W planach są spacery po najpiękniejszych zakątkach, a także warsztaty w Ogrodzie Botanicznym.

- Wychodzimy z założenia, że Kielce są wyjątkowym miastem pod względem walorów przyrodniczych - mówi Michał Poros z kieleckiego Geoparku. Dodaje, że w centrum mamy wspaniałe przykłady przyrody ożywionej i nieożywionej. To m.in rezerwaty na Kadzielni i Wietrzni, gdzie skały tworzą kompozycję z roślinnością.

Michał Poros podkreśla, że wycieczki promowane będą przez specjalny logotyp, gdzie wykorzystane zostaną kolory zielony i brązowy, który symbolizuje skały dewońskie.

Ponadto w logo wykorzystano symbol miasta - koronę, która została „upleciona” z liści.

Piesze wycieczki będą organizowane w każdą niedzielę lipca i sierpnia.

- Każdy taki spacer z przewodnikiem rozpocznie się o godzinie 10.00. Pierwszy zaplanowano po Wietrzni - mówi Michał Poros.

Wycieczki odbędą się także na Kadzielnię, Karczówkę, do rezerwatu Biesag Białogon. Organizatorzy zapewniają, że informacje, jakie zostaną przedstawione podczas spacerów, z pewnością zaskoczą większość słuchaczy.

W ramach programu odbędą się też zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Botanicznym po tytułem „Wakacyjna Akademia Przyrody”.

Warsztaty są zaplanowane w wakacyjne piątki.

Tagi do tego wpisu
Reklama