Gigantyczna kolejka do specjalnego punktu szczepień

Data publikacji: 01.05.2021 10:48 / Data aktualizacji: 01.05.2021 19:05
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.05.2021. Kielce. Punkt szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim

01.05.2021. Kielce. Punkt szczepień przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Około dwustu osób ustawiło się w kolejce do specjalnego punktu szczepień, który rozpoczął dziś działalność przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim.

Chętni do przyjęcia oczekiwali w długiej kolejce ustawionej od alei IX Wieków Kielc aż do budynku urzędu marszałkowskiego. Jak informowaliśmy, punkt, który mieści się w specjalnym kontenerze, będzie pracował do 3 maja, w godzinach od 10.00 do 16.00. Pacjenci dostają jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

Osoby stojące w kolejce mówiły, że zdecydowały się skorzystać z możliwości wcześniejszego szczepienia, a dodatkową korzyścią jest to, że czeka ich tylko jedno podanie szczepionki.

- Chcemy się zaszczepić, by uchronić się od choroby. Czekałam na swój czas, a tu pojawiła się wcześniejsza możliwość. To jednorazowa szczepionka, co rozwiązuje problemy oczekiwania na kolejną dawkę - powiedziała jedna z uczestniczek szczepienia.

- Jeśli się dziś zaszczepię, to przez rok będę miał już problem z głowy - mówił jeden z mężczyzn czekających na iniekcję. - Miałam termin na koniec maja, ale wolałabym się zaszczepić wcześniej. Przyszłam tu dzisiaj wraz z mężem - dodawała inna pacjentka.

Jak poinformował Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski, w punkcie przez trzy dni będzie się mogło zaszczepić 2,5 tys. osób. Jedynym warunkiem jest posiadanie e-skierowania. Tymczasem jak poinformował w sobotę szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją, w niedzielę rano dostarczone zostanie do każdego mobilnego punktu w kraju dodatkowych tysiąc szczepionek

- To bardzo ważne, aby udało nam się jak najszybciej zaszczepić mieszkańców. Ten punkt szczepień to wyjście naprzeciw oczekiwaniom społecznym i taki miły akcent majowych uroczystości. Bądźmy cierpliwi, bo kolejka jest długa, ale wszyscy, którzy przyjdą, mam nadzieję, zostaną zaszczepieni - podkreślił wojewoda Zbigniew Koniusz.

Obsadę punktu stanowią lekarze i pielęgniarki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze. Jak poinformował dyrektor placówki Youssef Sleiman, tylko masowe szczepienia mogą pomóc w walce z pandemią.

- Zaszczepienie obywateli w szybszym czasie doprowadzi do zakończenia epidemii. Każdy dodatkowy punkt szczepień w kraju, to skrócenie o przynajmniej kilka dni przebiegu epidemii. Dlatego zachęcam każdą osobę, która posiada e-skierowanie, by zaszczepiła się w naszym punkcie - dodał Youssef Sleiman.

Reklama