Głosowanie w budżecie obywatelskim zakończone. Wyniki w piatek

Data publikacji: 12.10.2021 11:44
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Ponad 16 tys. osób oddało swój głos w tegorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie zakończyło się o północy z 11 na 12 października 2021 roku, a listę zwycięskich projektów poznamy 15 października.

Tomasz Porębski, rzecznik Prezydenta Miasta mówi, że komisja od wtorku (12 października) będzie sprawdzać zgodność głosowania i dopiero po tym procesie poznamy ostateczną liczbę oddanych głosów.

- Przez najbliższe dni będziemy dokonywali jeszcze weryfikacji tych głosów i sprawdzali czy na pewno wszystkie zostały oddane zgodnie z regulaminem - informuje rzecznik.

W ubiegłym roku, udział w głosowaniu wzięło około 15 tys. osób, natomiast w 2019 roku, oddano 34 tys. głosów, ale ich duża część okazała się nieważna.

W tym roku kielczanie mogli wybierać spośród 162 projektów w czterech kategoriach. Wśród pozytywnie zaopiniowanych propozycji znalazły się między innymi: wymiana krzesełek na stadionie miejskim, aleja sław piłki ręcznej, budowa tężni w centrum miasta i włoski ogród renesansowy przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach.

- Głosowaliśmy w czterech kategoriach, czyli zadania inwestycyjne duże i małe, projekty nieinwestycyjne, tak zwane „miękkie”, które obejmują wydarzenia społeczne, kulturalne, sportowe oraz nowość - projekty zielone, propagujące powiększanie terenów zielonych na mapie naszego miasta - wyjaśnia Tomasz Porębski.

Wyniki zwycięskich projektów poznamy 15 października 2021 roku. W tym roku łączna kwota przeznaczona na realizację projektów w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego wynosi 7,8 mln zł.

Reklama