Gmina Bieliny inwestuje na potęgę

Data publikacji: 23.12.2020 13:29
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

2021 rok będzie obfitował w inwestycje w gminie Bieliny. Wśród najważniejszych są te związane z przygotowaniem nowych terenów pod budowę domów oraz zadania drogowe.

Wójt Sławomir Kopacz informuje, że część zadań będzie kontynuacją tych zaczętych w 2020 roku.

- Obecnie trwa budowa sieci kanalizacyjnej w miejscowościach: Napęków, Belno i Górki Napękowskie. Ogłosiliśmy przetarg na kolejne dwie miejscowości, czyli Makoszyn i Lechów. Jeżeli w całości zrealizujemy to zadanie, będziemy mogli mówić o prawie 100-procentowym skanalizowaniu gminy - zaznacza.

Projekt szacowany jest na kwotę 26 mln zł. Realizacja jest możliwa dzięki pieniądzom unijnym.

Kolejne zadanie, które będzie realizowane w 2021 roku to uzupełnienie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Bielinach. Chodzi o miejsca, w których ludzie chcą budować nowe domy, m.in. przy ulicy Leśnej oraz Wspólnej.

- W naszej gminie od dłuższego czasu przybywa mieszkańców, z czego się niezmiernie cieszę - mówi wójt.

Pieniądze na ten cel pochodzą między innymi z Regionalnego Programu Operacyjnego oraz z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. W planach jest także budowa ulicy Turystycznej, łączącej Bieliny z Porąbkami. To 3 km całkowicie nowej drogi, przy której także będą miejsca pod domy. Zadanie uzyskało rządowe wsparcie. Koszt całej inwestycji to około 13 mln zł.

W najbliższym czasie zostanie zmodernizowana także Szkoła Podstawowa w Hucie Nowej. Inwestycja będzie polegała na termomodernizacji budynku i dobudowaniu sali gimnastycznej.

Koszt wszystkich bieżących, dużych inwestycji szacowany jest na 90 mln zł.

Reklama