Gmina Gnojno w strachu

Data publikacji: 06.10.2020 12:09
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Gnojno. Urząd gminy

Gnojno. Urząd gminy
Fot. powiat.busko.pl

Funkcjonowanie magistratu w Gnojnie zostało ograniczone do niezbędnego minimum. Ma to związek z ogniskiem koronawirusa, które wykryto w tamtejszym Domu Pomocy Społecznej.

Jak informowaliśmy, zakażonych jest 59 osób spośród pacjentów i personelu instytucji. Wójt Zbigniew Janik zapowiada, że interesanci nie będą wpuszczani do budynku magistratu.

- Wszelkiego rodzaju sprawy będą załatwiane w holu, za pośrednictwem biura podawczego. Oddelegowano tam pracownika, który udzieli niezbędnej informacji lub poprosi odpowiedniego pracownika do załatwienia sprawy. Myślę także, aby wprowadzić w urzędzie system pracy zdalnej, aby nie doszło do całkowitego zamknięcia urzędu – dodaje wójt.

Wójt podjął także decyzję o skierowaniu urzędników na badania. Obecnie od 40 pracowników pobierane są próbki do badań na obecność patogenu. Wyniki znane będą jutro.

- Apeluję o zachowanie spokoju, ale jednocześnie o spełnianie wszystkich zaleceń i procedur związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego – dodaje.

Podczas posiedzenia Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego opracowano plan działania w zaostrzonym rygorze. Władze gminy są w stałym kontakcie z dyrektorami szkół. Sugerują, aby dzieci, których członkowie rodziny mają objawy grypopochodne, pozostały w domu. Pracownicy urzędu na bieżąco odkażają obiekty i miejsca użyteczności publiczności.

Wójt zaleca, aby korzystać z możliwości załatwiania spraw administracyjnych przez: ePUAP, drogą mailową gmina@gnojno.eu, faxem lub telefonicznie (41) 353 20 38.

Reklama