Gmina Jędrzejów doczeka się żłobka. Rozstrzygnięto przetarg

Data publikacji: 04.06.2020 17:56
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Piaski. Szkoła podstawowa

Piaski. Szkoła podstawowa
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

W miejscowości Piaski powstanie pierwszy publiczny żłobek w gminie Jędrzejów. Gmina rozstrzygnęła przetarg na wyłonienie wykonawcy.

Wśród 5 ofert jakie wpłynęły, najniższą kwotę - 2,9 mln złotych zaproponowała firma „Dom z klasą” z Kielc.

- Pozostałe oferty były dużo wyższe: wynosiły od 4,65 mln złotych do 5,694 mln złotych. Zwycięska firma musiała złożyć wyjaśnienie w kwestii tak niskiej ceny - informuje Marcin Piszczek, burmistrz Jędrzejowa.

Jak dodaje, firma przedstawiła odpowiednie dokumenty, co jest dla gminy bardzo dobrą informacją, ponieważ na budowę żłobka było zabezpieczone 3,2 mln złotych.

W żłobku opiekę znajdzie 90 dzieci z terenu całej gminy. To bardzo ważna inwestycja, ponieważ w Jędrzejowie ostatni raz żłobek państwowy funkcjonował pod koniec lat 80.

- Nie ukrywam, że zamierzamy również uruchomić chociaż jeden oddział żłobkowy w budynku po byłym internacie na ul. Krzywoustego w Jędrzejowie. To byłoby z korzyścią dla mieszkańców - mówi burmistrz. 

Żłobek w miejscowości Piaski wybudowany zostanie na placu, gdzie obecnie stoi budynek szkoły podstawowej, która z przyczyn technicznych po decyzji nadzoru budowlanego tylko do końca czerwca tego roku ma zezwolenie na prowadzenie zajęć. Ostatecznie budynek ten będzie wyburzony. Gmina starała się, aby w budynku po szkole powstało przedszkole wraz ze żłobkiem. Jednak projekt, który został złożony o dofinansowanie inwestycji do kancelarii premiera, nie otrzymał dofinansowania. Dlatego zdecydowano się na wybudowanie nowego obiektu z przeznaczeniem na żłobek.

Na budowę żłobka gmina pozyskała 2,970 mln złotych z rządowego programu „Maluch+" oraz prawie 1,7 mln złotych z RPO na wykończenie i wyposażenie budynku i na utrzymanie kadry pedagogicznej. Żłobek ma zostać wybudowany do 23 listopada 2020 roku.

Podobne wiadomości
Reklama