Gmina narusza uczciwą konkurencję w przetargu? Tak uważa jedna z firm

Data publikacji: 15.09.2021 19:38
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Gmina Ostrowiec Św. po raz drugi przesunęła termin otwarcia ofert na zagospodarowanie odpadów w mieście na najbliższe dwa lata. Pierwotnie zainteresowane przetargiem firmy mieliśmy poznać 8 września. Jednak jedna z nich złożyła odwołanie, w związku z tym termin ten wydłużono do dzisiaj (15.09.). Dziś jednak okazuje się, że urząd miasta termin znów zmienił.

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego widnieje informacja o odwołaniu, którą wystosowała firma w przeszłości świadcząca usługi na terenie miasta. W połowie sierpnia dokument został przesłany do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Firma zarzuciła miastu, że przedmiot zamówienia opisano jako „niejednoznaczny i niejasny, a także nieuwzględniający wszystkich wymagań i okoliczności mogących mieć wpływ na sporządzenie oferty”. Czytamy też, że oferta ta „narusza uczciwą konkurencję”.

Zdaniem przedsiębiorstwa, zamawiający narusza przepisy prawa, co powoduje uszczerbek na jego interesie. Odwołująca się firma żąda uwzględnienia odwołania i zmiany wszelkich zapisów przetargowych.

Kiedy gmina rozstrzygnie przetarg? Tego nie wiadomo z uwagi na odwołanie, ale też odpowiedzialny za postępowanie Dominik Smoliński, zastępca prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, nie odbiera od wielu dni telefonu.

Reklama