Gmina Obrazów przygotowuje szkoły na nowy rok w dobie koronawirusa

Data publikacji: 08.08.2020 16:54
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Tworek, wójt Obrazowa

Na zdjęciu: Krzysztof Tworek, wójt Obrazowa
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W gminie Obrazów trwają intensywne przygotowania do wznowienia nauki w szkołach od 1 września. Z powodu epidemii koronawirusa trzeba zastosować szczególne środki ostrożności.

Jak powiedział wójt Krzysztof Tworek, kupiony został duży zapas płynu do dezynfekcji, w szkołach są dozowniki, a jeszcze w tym miesiącu we wszystkich placówkach zainstalowane zostaną tzw. bramki natryskowe. Każdy uczeń wchodząc do szkoły nie będzie w stanie ominąć tego miejsca. Dzięki temu wyeliminowane zostanie ryzyko, czy ktoś zdezynfekuje ręce czy nie, ponieważ takiej bramki nie można pokonać bez wykonania tego zabiegu.

Dorota Kiliańska, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie powiedziała, że aby uniknąć sytuacji kumulowania się większej liczby osób w jednym miejscu wykorzystano posiadanie czterech oddzielnych wejść do szkoły. Każde z nich przydzielone zostało poszczególnym klasom. W szatni każde dziecko ma swoją odrębną szafkę. W szkole jest stołówka. Zdecydowano, że obiady będą wydawane co 15 minut dla innej klasy, aby była rotacja.

- Nie ukrywam, że jest pewna obawa o bezpieczeństwo nas wszystkich, ale jeśli zachowamy wszystkie środki ostrożności to myślę, że będziemy mogli spokojnie pracować. Wszyscy są już stęsknieni za szkołą uczniowie, nauczyciele i rodzice - dodała dyrektor Dorota Kiliańska.

Szkoła Podstawowa w Obrazowie jest największą w gminie. Uczy się w niej 200 uczniów. W sumie, w placówkach prowadzonych przez obrazowski samorząd uczy się 400 dzieci.

Reklama