Gmina Tuczępy ma nowego wójta [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 01.07.2021 17:35
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07..2021. Tuczępy. Zaprzysiężenie Jacka Wilka. Na zdjęciu (od lewej): Jacek Wilk - wójt Tuczęp, Patrycja Ślisarz - przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej (przemawia)

01.07..2021. Tuczępy. Zaprzysiężenie Jacka Wilka. Na zdjęciu (od lewej): Jacek Wilk - wójt Tuczęp, Patrycja Ślisarz - przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej (przemawia)
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Podczas sesji Rady Gminy Tuczępy Jacek Wilk złożył ślubowanie i tym samym oficjalnie zaczął urzędowanie na tym stanowisku.

Minister Michał Cieślak podziękował za udział w wyborach i wysoką frekwencję w wyborach uzupełniających. Dodał, że gmina Tuczępy to piękne i wspaniałe miejsce, o które należy dbać. Zadeklarował też dalszą współpracę i pomoc w obszarze rozwoju gminnych inwestycji.

- Życzę gminie Tuczępy, aby rozwijała się jak najlepiej, by rozkwitała, by z każdym rokiem była coraz piękniejsza. Żeby było tutaj jak najwięcej młodzieży, dzieci, bo to jest przyszłość naszego kraju - dodał.

Klaudia Pałka, przewodnicząca rady gminy pogratulowała tak zaszczytnego wyboru na wójta gminy Tuczępy. Jednocześnie zadeklarowała i tym samym liczy na owocną i efektywną współpracę z radą gminy Tuczępy.

- Życzę, abyśmy wspólnie podejmowali wyzwania, jakie czekają przed tą gminą, aby służyły mieszkańcom całej naszej społeczności. Życzę sukcesów w podejmowaniu tych trudnych inwestycji, inicjatyw, które będą służyć nie tylko rozwojowi gminy, ale przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców każdego sołectwa – mówiła Klaudia Pałka.

Maciej Gawin, radny sejmiku województwa pogratulował sukcesu.

- Myślę, że przed wami okres działania, wykazywania się własnymi pomysłami i tworzenia nowej, ale nie rewolucyjnej rzeczywistości dla gminy - z nawiązaniem do tego, co się działo i ulepszaniu tego, co będzie. Wraz z ministrem będziemy was wspierać, aby cała ta gmina funkcjonowała dobrze i jak najlepiej - mówił.

Reklama