Gmina Zawichost z rządowym wsparciem

Data publikacji: 17.06.2021 21:26
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.06.2021. Czyżów Szlachecki Konferencja prasowa w sprawie rządowych pieniędzy  dla gminy Zawichost . Na zdjęciu (od lewej): Katarzyna Kondziołka - burmistrz Zawichostu, poseł Agata Wojtyszek

17.06.2021. Czyżów Szlachecki Konferencja prasowa w sprawie rządowych pieniędzy dla gminy Zawichost . Na zdjęciu (od lewej): Katarzyna Kondziołka - burmistrz Zawichostu, poseł Agata Wojtyszek
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

500 tysięcy złotych otrzymała gmina Zawichost na rewitalizację terenów po byłym państwowym gospodarstwie rolnym. W Czyżowie Szlacheckim przy udziale tych pieniędzy remontowane i przebudowywane będą drogi.

Dofinansowanie pochodzi z programu rządowego, dedykowanego miejscowościom, w których były PGR-y. Burmistrz Katarzyna Kondziołka dziękowała poseł PiS Agacie Wojtyszek za pomoc  w uzyskaniu tych pieniędzy. 

Podkreśliła, że infrastruktura drogowa na terenie gminy była przez lata zaniedbana i teraz trzeba nadrabiać te zaległości. Lokalny budżet jest zbyt skromny, aby można to było robić wyłącznie przy użyciu pieniędzy z budżetu miasta, dlatego wsparcie środkami zewnętrznymi jest tak ważne i potrzebne. 

Dodała, że wniosek gminy do programu, dotyczącego rewitalizacji miejscowości, w których funkcjonowały państwowe gospodarstwa rolne opiewał na kwotę 2,4 mln złotych. Udało się uzyskać pół miliona, dlatego teraz odbędą się konsultacje społeczne i mieszkańcy sami zdecydują, które drogi w pierwszej kolejności zostaną wyremontowane. 

- Bardzo się cieszę z tego rozdania środków rządowych, ponieważ to oznacza, że pan premier wsłuchał się w moje prośby i gmina Zawichost oraz kilka innych z naszego województwa otrzymały te pieniądze – powiedziała poseł Agata Wojtyszek. 

Podkreśliła, że tego rodzaju wsparcie to wyraz troski, zarówno o mieszkańców i ich najpilniejsze potrzeby, jak również dla przedsiębiorców, bo przecież ktoś będzie musiał te drogi czy inne inwestycje zrealizować. Poseł podkreśliła ogromne zainteresowanie samorządów tym programem wsparcia. 

W spotkaniu uczestniczyli radni gminy Zawichost: Małgorzata Mianowana oraz Wit Błasiak, którzy podkreślali ogromną potrzebę remontów dróg, także tych dojazdowych do pól, ponieważ ludzie z tego terenu żyją z rolnictwa.

Reklama