Gorzki smak łakomstwa. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia

Data publikacji: 23.09.2020 13:49
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jego łupem padło mienie o wartości blisko 1000 złotych. Chodzi o 28-letniego mężczyznę, który włamał się do sklepu spożywczo - przemysłowego w Ćmielowie.

Jak informuje nas Ewelina Wrzesień z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, na początku września funkcjonariusze zostali powiadomieni o kradzieży.

- Z relacji zgłaszającego wynikało, iż nieznany wówczas mężczyzna telefonicznie zamówił pizzę na dowóz. Kiedy dostawca dotarł z jedzeniem pod wskazany adres zastał zamawiającego, który oświadczył, że za pizzę zapłaci w późniejszym terminie. Następnie mężczyzna dokonał kradzieży torby termicznej z zawartością 3 pizz i oddalił się w nieznanym kierunku. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na kwotę ponad 400 złotych. Po kilku dniach do dyżurnego ostrowieckiej komendy dotarła informacja o włamaniu do sklepu spożywczo-przemysłowego w Ćmielowie. Z relacji zawiadamiającego wynikało, że włamywacz skradł stamtąd alkohol różnych marek o wartości ponad 550 złotych - relacjonuje Ewelina Wrzesień.

Intensywnie prowadzone działania policjantów z Ćmielowa pozwoziły na wytypowanie sprawcy, jak się okazało obu przestępstw. Został on zatrzymany w minioną sobotę i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany przez stróżów prawa materiał dowodowy w powyższych sprawach pozwolił na wystąpienie przez prokuratora z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Wczoraj Sąd Rejonowy w Opatowie przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia

Reklama