Gratka dla miłośników historii

Data publikacji: 19.11.2020 14:57
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski

Na zdjęciu: Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wirtualne gry fabularne to propozycja Zbigniewa Koniusza, wojewody świętokrzyskiego dla miłośników historii, zwłaszcza osób zainteresowanych wojną polsko-bolszewicką. Jak podkreśla Zbigniew Koniusz, akcja wpisuje się w ogólnopolski program „Niepodległa” promujący inicjatywy związane z historią oraz postawami patriotycznymi.

- Wojna polsko-bolszewicka to nie tylko aspekt do opracowań historycznych, ale też możliwość, by na jej podstawie przygotować grę dotyczącą wydarzeń i miejsc z naszego województwa - tłumaczy Zbigniew Koniusz.

Gra odbywać się będzie pod hasłem „To właśnie wolność”. Wojewodę świętokrzyskiego wspiera kielecka delegatura Instytutu Pamięci Narodowej. Edyta Krężołek, kierownik Centrum Edukacyjnego IPN „Przystanek Historia” w Kielcach zachęca do wzięcia udziału w zabawie.

- Wspólnie ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim kierujemy tę ofertę do wszystkich miłośników historii. Osób, dla których ważna jest przeszłość, ponieważ bez wątpienia ma ona wpływ na dzień obecny. Myślę, że bardzo ciekawa jest też sama forma zabawy - mówi Edyta Krężołek.

Osoby, które wezmą udział w wirtualnych grach fabularnych będą musiały między innymi rozwiązywać quizy i rebusy dotyczące wojny polsko-bolszewickiej.

Już w sobotę, 21 listopada w zabawie będą mogli wziąć udział mieszkańcy powiatów jędrzejowskiego, buskiego i kazimierskiego, w kolejnych tygodniach taką możliwość będą też miały osoby z innych miejscowości.

Chętni do wzięcia udziału w akcji powinni zarejestrować się na stronie internetowej towlasniewolnosc.pl. Dla najlepszych graczy przewidziano nagrody.

Reklama