Groził prezydentowi Ostrowca. Został zatrzymany przez policję

Data publikacji: 23.09.2020 20:28
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Urząd miasta

Ostrowiec Świętokrzyski. Urząd miasta
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

22-letni ostrowczanin został zatrzymany przez policję za kierowanie gróźb karalnych wobec prezydenta Jarosława Górczyńskiego. Mężczyzna zadzwonił w sobotę do dyżurnego straży miejskiej, był agresywny i używał niecenzuralnych słów.

- Z jego wypowiedzi wynikało, że prezydentowi Ostrowca Świętokrzyskiego może grozić niebezpieczeństwo - relacjonuje komendant straży Andrzej Kaniewski.

- Dyżurny przeciągnął rozmowę z tym mężczyzną. Jego złość i agresja narastały, znów padały wulgaryzmy i groźby - informuje Andrzej Kaniewski.

W tej sytuacji dyżurny zadzwonił na policję i poinformował o telefonie. Jak się okazało, mężczyzna w poniedziałek pojawił się przed urzędem miasta, próbując dostać się do prezydenta. We wtorek Jarosław Górczyński złożył zawiadomienie o groźbach, które były kierowane pod jego adresem.

Na zdjęciu: Jarosław Górczyński - prezydent Ostrowca ŚwiętokrzyskiegoOstrowiec Św.. 17.01.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Straż miejska zna 22-letniego mężczyznę z różnych interwencji. Człowiek ten nadużywa alkoholu i zakłóca porządek publiczny. Mężczyzna miał twierdzić, że jest chory psychicznie.

Teraz sprawą zajmie się prokuratura. Do wyjaśnienia zabezpieczono notatkę służbową oraz nagranie rozmowy telefonicznej między strażnikiem a 22-letnim ostrowczaninem.

Reklama