Grunt to rodzina. Trzy medale Brzósków dla Akweduktu

Data publikacji: 28.07.2020 07:04
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Rawa Mazowiecka. Mistrzostwa Polski w triathlonie. Na zdjęciu (pierwsza z prawej): Renata Brzóska

Rawa Mazowiecka. Mistrzostwa Polski w triathlonie. Na zdjęciu (pierwsza z prawej): Renata Brzóska
Fot. TS Akwedukt / facebook

Trzy medale zdobyli przedstawiciele TS Akwedukt Kielce na rozegranych w Rawie Mazowieckiej mistrzostwach Polski w triathlonie. – Wszystkie zostały wywalczone przez przedstawicieli rodziny Brzósków – poinformował trener Grzegorz Kożuchowski.

Rawa Mazowiecka. Mistrzostwa Polski w triathlonie. Na zdjęciu (pierwszy z prawej): Jan BrzóskaFot. TS Akwedukt / facebook

W kategorii młodzików 3. miejsce zajął Jan Brzóska, który dystans 400 m pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2 km biegu, pokonał w czasie 28 minut i 18 sekund. 15 – letni kielczanin przegrał ze Stanisławem Ptaszyńskim z KT Żywiec i Filipem Gruszczyńskim z Katowic.

– To pierwszy medal Janka w mistrzostwach Polski. Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 51 młodzików, a pierwszej „dziesiątce” znalazło się w sumie czterech zawodników Akweduktu. Zamknęli ją Nataniel Sieradzan, Tymon Mazurkiewicz i Dawid Kos – podkreślił Grzegorz Kożuchowski.

Na dystansie sprinterskim – 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu – rywalizowano w kategoriach M50 i K50. Henryk Brzóska sięgnął po medal złoty, a Renata Brzóska brązowy.

– Nie znam drugiej rodziny tak zaangażowanej w uprawianie triathlonu i to z sukcesami. Dodam, że po medale mistrzostw Polski sięgał także starszy brat Janka, Jakub – zakończył trener TS Akwedukt Kielce.

Mistrzostwa w Rawie Mazowieckiej były pierwszymi zawodami triathlonowymi w Polsce w czasie pandemii koronawirusa.   

Rawa Mazowiecka. Mistrzostwa Polski w triathlonie. Na zdjęciu (w środku): Henryk BrzóskaFot. TS Akwedukt / facebook

Reklama