Gruntowny remont najstarszych bloków w Starachowicach

Data publikacji: 30.09.2020 10:43
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2020 Starachowice, Rewitalizacja osiedla Wzgórze

30.09.2020 Starachowice, Rewitalizacja osiedla Wzgórze
Fot. UM Starachowice

Rozpoczęła się rewitalizacja osiedla Wzgórze w Starachowicach, na którym w przedwojennych blokach znajdują się m.in mieszkania komunalne i socjalne.

Nie były remontowane od wielu dekad. Teraz trwa ich gruntowna termomodernizacja, powstaje też świetlica środowiskowa. W blokach wymienione zostaną instalacje wodne i elektryczne, a piece kaflowe zostaną zastąpione instalacją centralnego ogrzewania - informuje prezydent Marek Materek.

- Na czas trwania prac lokatorzy zostali przeniesieni do innych mieszkań na terenie miasta. Lokale zastępcze już są szykowane dla mieszkańców dwóch kolejnych bloków, które przejdą termomodernizację.

W planach miasta było dokonanie podobnego remontu w kilku kolejnych budynkach, jednak lokatorzy nie chcą się zgodzić na tymczasowe przeniesienie do innych lokali.

- Wobec tego pieniądze na termomodernizację zostaną przeznaczone na inne budynki - dodaje prezydent Marek Materek.

Jednocześnie na osiedlu Wzgórze budowana jest świetlica z mieszkaniami chronionymi.

- Na miejscu komórek lokatorskich powstanie budynek, w którym znajdzie się świetlica środowiskowa oraz mieszkania chronione na piętrze.

Każde z nich będzie lokalem jednoizbowym z osobną łazienką. Zagospodarowany będzie także teren przylegający do budynków, zostaną wykonane chodniki, podjazd dla niepełnosprawnych oraz tereny zielone z elementami małej architektury.

Koszt realizacji zadania to 3,5 miliona złotych, pieniądze pochodzą z RPO i pożyczki z Banku Gospodarstwa Krajowego. Prace zakończą się w połowie przyszłego roku.

30.09.2020 Starachowice, Rewitalizacja osiedla WzgórzeFot. UM Starachowice

Reklama