GUM poszukuje specjalistów

Data publikacji: 19.02.2021 17:26
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Piotr Ziółkowski - dyrektor generalny GUM

Na zdjęciu: Piotr Ziółkowski - dyrektor generalny GUM
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Główny Urząd Miar szuka specjalistów, którzy w przyszłości będą pracowali w powstającym w Kielcach kampusie laboratoryjnym.

Piotr Ziółkowski, dyrektor generalny GUM mówi, że kadra badawczo-naukowa będzie musiała przejść kompleksowe szkolenie.

- Jeśli chodzi o wyspecjalizowaną kadrę metrologiczną, to planujemy już w tym roku ogłoszenie pierwszych naborów. Chcemy tych pracowników przygotowywać w naszych warszawskich laboratoriach, by później płynnie przeszli do pracy w Kielcach. Pozostały personel będziemy rekrutować tak, by już od 1 stycznia 2024 roku kielecki kampus był w pełni gotowy do działalności badawczo-rozwojowej - informuje Piotr Ziółkowski.

Szkolenie specjalistów, którzy będą prowadzili badania w kieleckim kompleksie zostało rozłożone w czasie. Jak mówi Piotr Ziółkowski, również zatrudnienie metrologów będzie przebiegało etapami.

- Jeśli chodzi o samych metrologów, to musimy ich zrekrutować trzydziestu. W tym roku zatrudnimy ośmiu, w kolejnym następnych ośmiu, a w 2023 roku przyjmiemy ostatnią partię inżynierów. W 2024 roku planujemy też rekrutację personelu wspomagającego - wyjaśnia Piotr Ziółkowski.

Budowa kieleckiego kampusu GUM właśnie się rozpoczęła, natomiast jej koniec ustalono na 2023 rok. Koszt prac budowlanych, to nieco ponad 104 mln zł, natomiast całą inwestycję z wyposażeniem i szkoleniami kadry oszacowano na prawie 190 mln zł. U zbiegu ulic Wrzosowej i Popiełuszki powstaną między innymi laboratoria: akustyki i drgań, czasu i częstotliwości oraz laboratorium masy. W przyszłości GUM będzie chciał dobudować jeszcze dwa dodatkowe laboratoria: promieniowania jonizującego oraz laboratorium elektryczności i magnetyzmu.

Reklama