Hazardowy gang w rękach skarbówki i policji

Data publikacji: 02.07.2020 10:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. archiwum policji

Zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się organizacją nielegalnego hazardu na Podkarpaciu i w Świętokrzyskiem usłyszało 5 mężczyzn. W miejscach ich pobytu znaleziono dokumentację, w tym umowy najmu lokali pod automaty.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Krakowie. Pod jej nadzorem działania podejmowała świętokrzyska i podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji z Kielc.

Jak informuje Anna Jasnosz, rzecznik prasowy KAS, z ustaleń śledczych wynika, że grupa przestępcza działała od 2015 roku. Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło pod koniec 2019 roku. Wówczas śledczy zabezpieczyli ponad 200 automatów do gier. O organizację nielegalnego hazardu było podejrzanych 12 osób, w wieku od 21 do 47 lat.

Funkcjonariusze po kilku miesiącach zatrzymali kolejnych 5 mężczyzn w wieku od 25 do 51 lat. Przeszukano miejsca ich pobytu, zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM, i dokumentację w tym umowy najmu lokali pod automaty.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Wobec 3 zatrzymanych, sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama