Historia Kielc w II Rzeczypospolitej pokazana na planszach

Data publikacji: 25.06.2020 19:37
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
25.06.2020. Kielce. Instalacja wystawy planszowej

25.06.2020. Kielce. Instalacja wystawy planszowej "Wojewodowie Kieleccy II Rzeczpospolitej" na rynku
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

„Wojewodowie Kieleccy II Rzeczypospolitej” - to tytuł wystawy plenerowej, która w czwartek stanęła na kieleckim Rynku. Przygotowało ją Muzeum Historii Kielc.

Z plansz można się dowiedzieć, kiedy i w jakich historycznych okolicznościach powstało województwo kieleckie oraz kto w kolejnych latach sprawował w nim władzę. Wystawa przybliża sylwetki takich postaci, jak Stanisław Pękosławski, Mieczysław Bilski, Ignacy Manteuffel, Władysław Korsak, Jerzy Paciorkowski, Władysław Dziadosz, Adam Kroebl i Stanisław Jarecki. Autorem prezentowanych informacji jest Leszek Dziedzic z Muzeum Historii Kielc.

Krzysztof Myśliński, dyrektor Muzeum Historii Kielc wyjaśnia, że na takiej prezentacji wiedzy się nie skończy.

- Będziemy zapraszać na spotkania przy tej wystawie. Pan Leszek Dziedzic będzie się tam pojawiał, o czym wcześniej poinformujemy, i przybliży tę historię naszego miasta. Wystawa jest plenerowa, w często uczęszczanym miejscu, więc myślę, że zawsze znajdzie się mała grupa zainteresowanych  -  dodaje.

Zamontowanie tej ekspozycji było planowane wcześniej, ale plany uległy zmianie ze względu na sytuację związaną z pandemią.

Reklama