Historyczne dokumenty o UJK dostępne online

Data publikacji: 29.12.2020 15:29
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Uniwersytet Jana Kochanowskiego ujawnia swoją przeszłość. Doktor Monika Marcinkowska, kierownik Archiwum UJK mówi, że każdy może obejrzeć między innymi dokumenty, związane z powstaniem uczelni wyższej w Kielcach. Liczą one ponad 50 lat.

- Na portalu szukajwarchiwach.gov.pl umieściliśmy ponad 3 tys. skanów dokumentacji, związanej z działalnością uczelni. Są to głównie dokumenty związane z funkcjonowaniem Wyższej Szkoły Nauczycielskiej - informuje dr Monika Marcinkowska.

Uczelnia powstała w 1969 roku, a później przekształciła się w Wyższą Szkołę Pedagogiczną. Ta z kolei w Akademię Świętokrzyską i uniwersytet. Udostępnione w Internecie dokumenty są bardzo atrakcyjne dla historyków nauki oraz regionalistów i miłośników przeszłości regionu. Monika Marcinkowska informuje, że z powodu RODO, w skanach nie ma danych osobowych pracowników kieleckiej szkoły wyższej.

- Są tam wnioski o przekształcenie uczelni, informacje o stanie kadrowym, regulaminy, programy wychowawcze, dokumenty dotyczące rozwoju bazy lokalowej, potrzeb, informacje o bibliotece - mówi kierownik Archiwum UJK.

Docelowo uczelnia chce udostępnić wszystkie materiały archiwalne. W sumie skanów powinno być ponad 10 tys.

Tagi do tego wpisu
Reklama