Historyczne pokazy na zakończenie wakacji w Chęcinach

Data publikacji: 29.08.2020 14:38
Autor: Karol Żak / Kategoria: Kultura
29.08.2020. Chęciny. Historyczne pokazy na zamku

29.08.2020. Chęciny. Historyczne pokazy na zamku
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Na zamku w Chęcinach trwa huczne zakończenie wakacji. Do królewskiego miasta przyjechały liczne grupy rekonstrukcji historycznych. Rozbity został obóz wojskowy, dużą atrakcją są historyczne pokazy. Nie brakuje huku armat i wystrzałów z broni dawnej.

Podczas wydarzenia można było obejrzeć m.in. pokaz pod tytułem „Bohaterska obrona”. Jak informował Tomasz Wąski, jeden z rekonstruktorów, pokaz nawiązuje do filmu „Pan Wołodyjowski” i scen z oblężenia Kamieńca Podolskiego przez Turków.

- Zamek w Chęcinach brał udział w kręceniu scen do filmu „Pan Wołodyjowski”. Obok tego zamku, wybudowano drugi, w którym działy się wydarzenia obrony Kamieńca Podolskiego. Zajmujemy się tym, bo to jest nasza pasja. Chcemy też pokazać, że historia może być bardzo ciekawa – stwierdził. Zakończenie wakacji ściągnęło na zamek w Chęcinach widzów i miłośników historii. Pokazy oglądały pani Lidia z wnukami, Amelią i Dawidem.

- Wszystkim nam się bardzo podoba, nawet Amelce, która była sceptyczna co do tej wycieczki. Jest to bardzo rodzinna impreza. Są atrakcje dla wszystkich, dla rodziców i dziadków tajemnice historyczne, a dla młodszych widowiskowe pokazy - podkreśliła pani Lidia.

Przez cały weekend w Chęcinach odbywają się też pokazy i nauka tańców dawnych. Dziś impreza potrwa do godziny 17.30, z kolei w niedzielę rozpocznie się o 10 i zakończy o 19.

Wszystkie atrakcje dostępne są w cenie biletu: normalny kosztuje 13 zł, a ulgowy 10 zł. Dostępne są także wejściówki grupowe – 9 zł/os, rodzinne (rodzice z dwójką dzieci w wieku od 6 do 16 lat) – 39 zł i lokalne – złotówka za osobę. Honorowana jest także Karta Dużej Rodziny.

Reklama