Historyczny sukces studentów Politechniki Świętokrzyskiej

Data publikacji: 09.05.2021 18:51
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
09.05.2021 Warszawa. Studenci Politechniki Świętokrzyskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim

09.05.2021 Warszawa. Studenci Politechniki Świętokrzyskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim
Fot. Politechnika Świętokrzyska

Studenci Politechniki Świętokrzyskiej zdobyli osiem medali na rozegranych w Warszawie Akademickich Mistrzostwach Polski w ergometrze wioślarskim. To historyczny sukces podopiecznych Marka Kalwata.

Sześcioosobowa drużyna kobiet zajęła 3. miejsce w kategorii open i 1. miejsce wśród uczelni technicznych. Na starcie stanęło 51 zespołów z całego kraju. Indywidualnie rewelacyjnie zaprezentowała się Julia Stępień, która w kategorii wagowej pow. 61.5 kg wynikiem 3.26.9 zajęła 3. miejsce w „generalce”, a w klasyfikacji uczelni technicznych okazała się najlepsza. Świetnie popłynęła również w kategorii do 61.5 kg Paulina Markowska, która wynikiem 3.36.8 została sklasyfikowana odpowiednio na 4. i 2.pozycji.

– Pozostałe  dziewczęta Klaudia Guzy, Dominika Tarasiuk, Aleksandra Kulpa i Natalia Banaśkiewicz popłynęły równie dobrze. Poprawiając rekordy życiowe przyczyniły się do tak dużego sukcesu sportowego uczelni – powiedział Marek Kalwat.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły rywalizacji mężczyzn. Kielczanie, którzy przed dwoma laty zajęli 2. miejsce, walczyli jak prawdziwi gladiatorzy ergometru, żeby poprawić lokatę. Ostatecznie ponownie zdobyli srebrne medale w klasyfikacji generalnej i wśród uczelni technicznych ustępując tylko AGH Kraków.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem był Albert Nowek, który wynikiem 2.53.4 był piąty w kategorii open i drugi w klasyfikacji uczelni technicznych. Pełny skład drużyny Politechniki świętokrzyskiej to: Przemysław Wilk, Tomasz Polak, Jarosław Meresiński, Łukasz Mazur, Krzysztof Wójcik, Marcel Fąfara i Albert Nowek. 

– Mimo trudnej sytuacji wynikającej z pandemii, braku pełnych możliwości treningów na obiektach sportowych uczelni, wyniki należy uznać za bardzo duży sukces – ocenił trener Marek Kalwat. 

Tak dużych osiągnięć sportowych w klasyfikacjach drużynowych i indywidualnych rywalizacji akademickiej Politechnika Świętokrzyska nie miała w historii. 

09.05.2021 Warszawa. Studenci Politechniki Świętokrzyskiej podczas Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim. Na zdjęciu od lewej: Albert Nowek, Paulina Markowska, Julia Stępień, Marek KalwatFot. Politechnika Świętokrzyska

Reklama