I Mokoszyńskie Święto Plonów już dziś

Data publikacji: 12.09.2021 08:39
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Sandomierzu odbędzie się dzisiaj I Mokoszyńskie Święto Plonów, czyli dożynki szkoły rolniczej pod patronatem Prezydenta RP.

Uroczystości rozpoczną się w południe od przejazdu barwnego korowodu dożynkowego do kościoła Chrystusa Króla, gdzie o 12.30 rozpocznie się msza święta dziękczynna.

- Mamy za co dziękować, ponieważ szkoła gospodaruje na 65 hektarach, ponadto nasi uczniowie to w większości mieszkańcy wsi, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą na roli. Uczymy ich nie tylko nowoczesnego gospodarowania, ale także szacunku do tradycji - powiedziała Alicja Szatan, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu.

Po mszy korowód dożynkowy przejedzie ulicami miasta. O godzinie 15.30 odbędzie się część oficjalna dożynek, będą przemówienia okolicznościowe oraz część obrzędowa, a potem występy artystyczne.

Na święcie plonów swoje stoiska będą mieć instytucje związane z rolnictwem, m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Ośrodek Doradztwa Rolniczego, a także pszczelarze, hodowcy gołębi oraz koła gospodyń wiejskich.

Dożynki mają być okazją do integracji mieszkańców tej części miasta.

Tagi do tego wpisu
Reklama