Idą pielgrzymi. Kiedy i gdzie będą utrudnienia na drogach?

Data publikacji: 04.08.2021 13:16 / Data aktualizacji: 05.08.2021 08:44
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: TVP3 Kielce

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sierpień w Polsce jest miesiącem, w którym na drogach bardzo często można spotkać pielgrzymki piesze i rowerowe do Częstochowy.

Pierwsi pątnicy - jak informuje TVP3 Kielce, wyruszyły wczoraj (środa, 4 sierpnia). Na których drogach krajowych w najbliższych dniach będzie można spodziewać się utrudnień?

- Chcielibyśmy zaapelować do kierowców o szczególną ostrożność i zwracanie uwagi na osoby kierujące ruchem grup pielgrzymkowych - mówi Małgorzata Pawelec-Buras z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Trasy pielgrzymek w województwie świętokrzyskim drogami krajowymi:

4 sierpnia 2021:
Droga krajowa nr 9: Ostrowiec Św. od Al. 3 Maja do ul. Żeromskiego, Kunów - Nietulisko, przejście poprzeczne w m. Klimontów.
Droga krajowa nr 79: Sandomierz - Samborzec, przejście DK79 Sandomierz-Koćmierzów oraz Koprzywnica-Łoniów.

5 sierpnia 2021:
Droga krajowa nr 9: Nagnajów - Łążek - Łoniów - Sulisławice
 
6 sierpnia 2021:
Droga krajowa nr 42: przekroczenie DK42 w m. Starachowice na skrzyżowaniu z ul. Miodową, Skarżysko-Kamienna - Odrowąż.
Droga krajowa nr 73: Busko-Zdrój - Chmielnik.
Droga krajowa nr 74: Annopol-Szymanówka, możliwe przekroczenie DK79 w m. Ożarów, od mostu w Annopolu do m. Szymanówka.
 
7 sierpnia 2021:
Droga krajowa nr 9: kolumna I, II i Chełmska: Ostrowiec Św. ul. Sandomierskiej od ul. Zygmintówka do ronda Republiki, kolumna III: ul. 3 Maja od ul. Kilińskiego do ronda Republiki, Nagnajów - Łask, przejście na odc. od mostu na rzece Wisła w Nagnajowie do m. Łążek.
Droga krajowa nr 42: Skarżysko-Kamienna - Odrowąż - Końskie.
Droga krajowa nr S7, 74: droga dojazdowa Kajetanów - Kostomłoty, przejście poprzeczne przez DK 74 w m. Kostomłoty Drugie.
Droga krajowa nr S7: przejście nad S7 ul. Zagórska w m. Suchedniów.
Droga krajowa nr 73: Szczucin - Rataje Słupskie, możliwe przecięcie w m. Wola Morawicka, przejście DK 73 w m. Piotrkowice.
Droga krajowa nr 78: Chmielnik - Kije Motkowice - Borki - Jędrzejów - Zdanowice, Chmielnik - Przededworze, przejście poprzeczne przez DK78 w m. Kije w rejonie skrzyżowania z DW 766.
Droga krajowa nr 79: przejście poprzeczne przez DK 79 w m. Osiek, przejście poprzeczne przez DK 79 w m. Ożarów, możliwe przejście poprzeczne przez DK 9 w Ostrowcu Świętokrzyskim, Świniary - Osiek.
 
8 sierpnia 2021:
Droga krajowa nr 42, 74: Końskie - Ruda Maleniecka, DK 42: Wąchock - Parszów, Zbójno - Fałków - Skórnice - Czermno - Smyków, przejście poprzeczne przez DK 42 w m. Stąporków, Mroczków - Odrowąż - Stąporków - Końskie, Końskie (od ul. Zamkowej) - Dęba.
Droga krajowa nr 73: Dyminy do rozwidlenia z al. J. Popiełuszki, od ul. Sukowskiej do ul. Leśniówka, przejście DK 73 w m. Morawica na odc. od skrzyżowania z DW 766 do ul. Młyńskiej (kierunek Bieleckie Młyny).
Droga krajowa nr 74: przejście poprzeczne DK 74 w m. Mniów.
Droga krajowa nr 78: Chmielnik - Kije Motkowice - Borki - Jędrzejów - Zdanowice, Kije - Jędrzejów, przejście poprzeczne DK 78 w m. Lipnik na wysokości DP0012T.
Droga krajowa nr 79: przejście poprzeczne w m. Nowy Korczyn, przejście poprzeczne przez DK 79 w m. Osiek.
Droga krajowa nr S7: przejście nad S7 w m. Jaworznia oraz możliwe przejście pod S7 w m. Szewce, przejście poprzeczne przez S7 w m. Mnichów i m. Miąsowa.
Reklama