Iga Świątek poddała się kwarantannie

Data publikacji: 24.10.2020 10:59
Kategoria: Wiadomości z kraju /Źródło: PAP
23.10.2020. Warszawa. Pałac Prezydencki. Andrzej Duda i Iga Świątek z pamiątkowym strojem

23.10.2020. Warszawa. Pałac Prezydencki. Andrzej Duda i Iga Świątek z pamiątkowym strojem
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Tenisistka Iga Świątek poinformowała w sobotę, że ani ona, ani członkowie jej teamu nie mają objawów koronawirusa. - Wykonujemy testy regularnie, zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie; badania powtórzymy za trzy dni - zapewniła.

Iga Świątek w piątek została odznaczona przez prezydenta Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia sportowe i promocję kraju. 19-letnia zawodniczka 10 października wygrała turniej French Open - to pierwszy w historii polskiego tenisa tytuł wielkoszlemowy w singlu.

W piątek uhonorowany został także ojciec zawodniczki - Tomasz Świątek. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz promocji i rozwoju sportu otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. W piątkowej uroczystości wziął udział również m.in. wicepremier Piotr Gliński.

23.10.2020. Warszawa. Pałac Prezydencki. Andrzej Duda odznaczył Igę Świątek Złotym Krzyżem ZasługiFot. Jakub Szymczuk / KPRP

Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował w sobotę rano, że prezydent Duda miał test na koronawirusa i wynik jest pozytywny.

Iga Świątek zapewniła w sobotę na Twitterze, że ani ona, ani członkowie jej teamu „nie mamy objawów koronawirusa”.

- Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! - podkreśliła tenisistka.

23.10.2020. Warszawa. Pałac Prezydencki. Iga Świątek podpisuje pamiątkowy strój tenisowyFot. Jakub Szymczuk / KPRP

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski w sobotę w radiowej „Trójce” podkreślił, że prezydent Duda w piątek późnym wieczorem otrzymał wynik testu na koronawirusa.

- Prezydent przebywa w domowej izolacji, czuje się dobrze, można go uznać za przypadek bezobjawowy, tzn. te symptomy są bardzo delikatne, jeśli w ogóle występują - powiedział minister. Dodał, że teraz, zgodnie z przepisami, dochodzenie epidemiologiczne wskaże osoby z kontaktu, które powinny udać się na kwarantannę po ostatnich spotkaniach z prezydentem.

W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa u prezydenta Dudy na kwarantannę udał się jego rzecznik Błażej Spychalski.

Tagi do tego wpisu
Reklama