Interniści ze Szpitala Kieleckiego złożyli wypowiedzenia

Data publikacji: 10.09.2021 19:03
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szpital Kielecki św. Aleksandra

Szpital Kielecki św. Aleksandra
Kielce / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Wszyscy lekarze z oddziału wewnętrznego Szpitala Kieleckiego złożyli rezygnację z pracy z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia. Jak informuje Agnieszka Nawrot, pełnomocnik zarządu spółki Artmedik, która prowadzi szpital przy ulicy Kościuszki w Kielcach jako powód wypowiedzeń lekarze podają przepracowanie i zbyt małe wynagrodzenie.

- Najczęściej podnoszone są problemy dotyczące przemęczenia pracą i warunków finansowych, które tak naprawdę zgłaszają wszyscy pracownicy ochrony zdrowia. Rok temu, decyzją Ministra Zdrowia, nasz szpital został lecznicą jednoimienną leczącą tylko i wyłącznie chorych na COVID-19. Wówczas połowa lekarzy z oddziału internistycznego złożyła wypowiedzenia z pracy. Tak naprawdę, to wtedy zaczęły się problemy z lekarzami na naszym oddziale wewnętrznym - mówi Agnieszka Nawrot.

Jak zapewnia, pacjenci hospitalizowani na oddziale wewnętrznym są bezpieczni.

- Lekarze, którzy złożyli rezygnację z pracy, mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, więc na ten czas oddział jest zabezpieczony. Nie planujemy jego zamknięcia. Pacjenci przyjmowani są na bieżąco, udzielana jest im pomoc medyczna i to się nie zmieni. Jesteśmy również na finiszu rozmów z innymi lekarzami, którzy są zainteresowani podjęciem pracy w naszym szpitalu i prowadzeniem oddziału wewnętrznego. Cały czas rozmawiamy też z lekarzami, którzy złożyli wypowiedzenia, ale nie ukrywam, są to trudne rozmowy - dodała Agnieszka Nawrot.

Jak informuje Radio Kielce, także w piątek (10 września) prawie wszyscy lekarze dyżurujący na szpitalnym oddziale ratunkowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach wypowiedzieli pracę.

W Kielcach działają cztery oddziały wewnętrzne. Dwa znajdują się w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz po jednym w szpitalu MSWiA i w lecznicy przy Kościuszki. Łącznie na oddziałach wewnętrznych te placówki dysponują ponad 140 łóżkami.

Reklama