Interwencja. Niebezpieczne skrzyżowanie w Pińczowie

Data publikacji: 05.10.2020 15:57
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

„Co dalej z modernizacją skrzyżowania ulicy Republiki Pińczowskiej z ulicą Legionistów w Pińczowie? Czy ŚZDW podjął decyzje co powstanie, czy będzie to rondo czy sygnalizacja świetlna? Czas mija, na skrzyżowaniu jest bardzo niebezpiecznie a konkretów raczej brak” – mail z prośbą o interwencję w tej sprawie trafił na naszą radiową skrzynkę email.

Przebudowa skrzyżowania ma być jednym z elementów modernizacji 4-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 766. Jak informowaliśmy, wstępna koncepcja zakłada rozbudowę trasy na odcinku od skrzyżowania z ul. Klasztorną w Pińczowie, przez miejscowość Skrzypiów, do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Pawłowic.

Karol Rożek, zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich informuje, że zostało podpisane porozumienie o wspólnej realizacji inwestycji z samorządem gminnym i powiatowym oraz na wykonanie dokumentacji projektowej na rozbudowę drogi wojewódzkiej 766.

- Nie podjęliśmy jeszcze decyzji co powstanie na skrzyżowaniu. Na bazie szczegółowych analiz, dokonamy wyboru i trafnego rozwiązania, które w sposób jednoznaczny wyeliminuje problem włączania się do ruchu pojazdów szczególnie od ulicy Republiki Pińczowskiej - zaznacza.

Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego projektu. W ramach prac przewidziano także przebudowę mostu na Nidzie oraz budowę ścieżki rowerowej ze Skrzypiowa do Pińczowa.
Województwo zadeklarowało, że złoży wniosek o wydanie zgody na realizacje inwestycji, gdy będzie dysponowało funduszami na ewentualny wykup gruntów.

Warto dodać, że kilka dni temu na skrzyżowaniu ulic Legionistów i Republiki Pińczowskiej w Pińczowie doszło do kolejnego groźnego wypadku drogowego, w którym dwie osoby zostały ranne.

Reklama