Inwestycja w najmłodszych to najlepsza inwestycja

Data publikacji: 30.09.2020 13:45
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.09.2020 Kielce. Otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 w Kielcach. Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Agnieszka Żelazna - dyrektor przedszkola,  Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski, Tadeusz Kozior -radny kielecki

30.09.2020 Kielce. Otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 w Kielcach. Na zdjęciu (od lewej): Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Agnieszka Żelazna - dyrektor przedszkola, Rafał Nowak - wicewojewoda świętokrzyski, Tadeusz Kozior -radny kielecki
Fot. Monika Miller / Radio Kielce

Nowy plac zabaw powstał przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 w Kielcach. Inwestycja została wykonana w ramach budżetu obywatelskiego z roku 2019.

Agnieszka Żelazna, dyrektor placówki, informuje, w ostatnim czasie zostały zlikwidowane stare urządzenia, a na ich miejscu stanęły nowe w tym zjeżdżalnia, huśtawki i „bujane koniki”.

- Plac zabaw będzie dostępny także dla mieszkańców z okolicy. Docierają do mnie sygnały, że nie mogą się doczekać. Na tych urządzeniach dzieci mogą m.in. rozwijać sprawność fizyczną - mówi.

Przedszkolaki mają już wiele planów związanych z nowym placem.

- Będziemy się wspinać i się huśtać. Wszystko nam się tu podoba - chwalą.

Wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak zauważa, że inwestycja w najmłodszych to najlepsza inwestycja.

- To przecież nasza przyszłość. Im lepiej zadbamy o to, żeby nabrali zdrowych nawyków, tym będą się lepiej rozwijali - mówi.

30.09.2020 Kielce. Otwarcie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 w KielcachFot. Monika Miller / Radio Kielce

Prezydent Kielc Bogdan Wenta przyznaje, że bardzo przyjemnie patrzy się na buzie szczęśliwych dzieci, które tuż po otwarciu placu, od razu zaczęły bawić się na nowych urządzeniach.

- Nawet dopisała pogoda. Jak wyjeżdżaliśmy z centrum to padał deszcz, a teraz przestał. Dzieci szczęśliwe, wszystkie emocje opadły, można już korzystać z placu - dodaje.

Do placówki uczęszcza 80 dzieci. Koszt inwestycji to 150 tys. zł. W tym roku w budżecie obywatelskim przedstawiciele przedszkola walczą o zewnętrzną siłownię.

30.09.2020 Kielce. Nowy plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 18 w KielcachFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Reklama