Inwestycje drogowe w regionie. Platforma krytykuje PiS za swoje grzechy?

Data publikacji: 01.06.2020 15:21
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.06.2020. Kielce. Konferencja działaczy PO. Na zdjęciu (od lewej): Bartłomiej Sienkiewicz - poseł PO i Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO

01.06.2020. Kielce. Konferencja działaczy PO. Na zdjęciu (od lewej): Bartłomiej Sienkiewicz - poseł PO i Artur Gierada - przewodniczący świętokrzyskich struktur PO
Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Przedstawiciele świętokrzyskiej Platformy Obywatelskiej krytykują prezydenta Andrzeja Dudę, za ich zdaniem, niezrealizowane obietnice z minionych pięciu lat.

Jak stwierdził podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskiej Platformy, niezrealizowane postulaty dotyczą między innymi podniesienia kwoty wolnej od podatku, czy budowy tanich mieszkań z programu mieszkanie plus.

- Andrzej Duda zapowiedział, że w całym kraju powstanie 100 tys. takich mieszkań, jednak w samym województwie świętokrzyskim nie powstało ani jedno takie mieszkanie. Pierwsze działania zmierzające do powstania 60 mieszkań zostały podjęte dopiero w tym roku w Starachowicach - mówi.

Według działaczy PO, Andrzejowi Dudzie nie udało się także zlikwidować umów śmieciowych oraz obniżyć stawki podatku VAT. Zdaniem posła Platformy Bartłomieja Sienkiewicza, Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne także za brak inwestycji drogowych w regionie świętokrzyskim. Jako przykład podawał m.in. brak budowy obwodnicy Opatowa czy drogi ekspresowej S74. 

Tymczasem jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na wykonawcę projektu i budowy obwodnicy Opatowa. Inwestycja uzyskała już decyzję środowiskową. Bartłomiej Sienkiewicz stwierdził, że w latach rządów PO trasa S74 była były prawie gotowe do realizacji. Nie wspomniał jednak o tym, że nie zapewniono finansowania tej inwestycji.

Reklama