ITD kontroluje i karze. W ciągu trzech dni zatrzymano 24 dowody rejestracyjne

Data publikacji: 11.09.2020 16:16
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.09.2020. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

10.09.2020. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego
Fot. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach

Niesprawne układy hamulcowe oraz wycieki płynów eksploatacyjnych - to tylko niektóre nieprawidłowości, które wykryli świętokrzyscy funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czasie trwającej trzy dni akcji mundurowi sprawdzili 184 pojazdów i zatrzymali 24 dowody rejestracyjne.

Kontrole były przeprowadzone od wtorku do czwartku w dwóch punktach w Miedzianej Górze i w Złotej Wodzie w powiecie kieleckim. Inspektorzy typowali do sprawdzenia przede wszystkim te pojazdy, które budziły zastrzeżenia co do stanu technicznego.

W działaniach kontrolnych wykorzystane zostały także nieoznakowane pojazdy ITD. Inspektorzy sprawdzili łącznie 184 pojazdów. Ze względu na nieprawidłowości zatrzymali 24 dowody rejestracyjne. W pojazdach wyciekały płyny eksploatacyjne, nadmiernie zużyte były bieżniki opon, a układy hamulcowe były niesprawne.

Inspektorzy przeprowadzili również ponad 70 badań poziomu zadymienia spalin. We wszystkich przypadkach był on na dobrym poziomie.

Na podstawie przeprowadzonych kontroli Inspektorzy wszczęli wobec przedsiębiorców oraz osób zarządzających postępowania administracyjne. Natomiast na kierowców zostały nałożone mandaty karne.

Podobne wiadomości
Reklama