Jacek Jaworek wśród poszukiwanych przez Interpol

Data publikacji: 24.07.2021 16:58
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Jacek Jaworek

Jacek Jaworek
Fot. Śląska Policja

Wizerunek i dane podejrzanego o zabójstwo trzech osób Jacka Jaworka opublikowano na stronie internetowej Interpolu - Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej w sekcji osób poszukiwanych tzw. czerwoną notą, czyli w celu zatrzymania, tymczasowego aresztowani i ekstradycji tej osoby.

- Od początku braliśmy pod uwagę różne scenariusze, łącznie z tym, że poszukiwany może przebywać za granicą lub że nie żyje. To po prostu wniosek o współpracę międzynarodową - powiedział w sobotę młodszy aspirat Mariusz Kurczyk z zespołu prasowego Komendy Głównej Policji.

10 lipca w miejscowości Borowce k. Częstochowy policjanci wezwani do awantury domowej znaleźli w domu jednorodzinnym ciała małżeństwa w wieku 44 lat oraz ich 17-letniego syna. Ocalał jedynie drugi, 13-letni syn, który ukrył się, a następnie schronił u rodziny.

Ofiary zostały zastrzelone. Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest brat zabitego 44-latka, 52-letni Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy.

Podczas wielodniowych działań w okolicy miejsca zbrodni policja przetrząsnęła okoliczne lasy z wykorzystaniem psów tropiących i specjalistycznej aparatury, a śląski komendant wojewódzki policji wyznaczył 20 tys. zł nagrody za wskazanie miejsca pobytu podejrzanego. Nieoficjalnie policjanci przyznają, że Jaworek zapadł się pod ziemię.

Jak informowaliśmy, policyjne poszukiwania Jacka Jaworka przez wiele dni prowadzili funkcjonariusze z województw świętokrzyskiego i śląskiego. Każdego dnia docierały do nich informacje o poszukiwanym.

adv adv
Wiadomości
Reklama