Jacek Sabat już oficjalnie dyrektorem WDK

Data publikacji: 03.03.2021 10:38
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Jacek Sabat - nowy dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach

Na zdjęciu: Jacek Sabat - nowy dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jacek Sabat już oficjalnie jest dyrektorem Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Dziś (3 marca) jego kandydaturę zatwierdził Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Jak informuje Agnieszka Kołacz-Sarnowska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, był jednym z pięciu kandydatów ubiegających się o to stanowisko.

- Komisja konkursowa zarekomendowała kandydaturę Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego, który podczas dzisiejszego posiedzenia podjął uchwałę o powołaniu na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury pana Jacka Sabata. Został powołany na okres od 1 kwietnia 2021 roku do 31 marca 2026 roku - wyjaśnia.

Jacek Sabat zastąpi na stanowisku szefa Wojewódzkiego Domu Kultury Jarosława Machnickiego. Jacek Sabat jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Ukończył prestiżowe studia menedżerskie EMBA (Executive Master of Business Administration) na Aspley Business School London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył również studia podyplomowe z zarządzania  i z informatyki. Posiada 28-letnie doświadczenie menedżerskie w sektorze publicznym. Ostatnio pełnił funkcję Wojewódzkiego Komendanta OHP, zarządzając 18 jednostkami, podległymi Świętokrzyskiej Wojewódzkiej Komendzie OHP w Kielcach. Był również m.in. dyrektorem VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Reklama