Jacek Wilk przejął obowiązki wójta gminy Tuczępy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Data publikacji: 01.07.2021 15:48
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
01.07..2021. Tuczępy. Zaprzysiężenie Jacka Wilka. Na zdjęciu (z lewej): Jacek Wilk - wójt Tuczęp, Klaudia Pałka - przewodnicząca rady gminy

01.07..2021. Tuczępy. Zaprzysiężenie Jacka Wilka. Na zdjęciu (z lewej): Jacek Wilk - wójt Tuczęp, Klaudia Pałka - przewodnicząca rady gminy
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Od czwartku 1 lipca, gmina Tuczępy ma nowego wójta. Podczas sesji rady gminy Jacek Wilk złożył ślubowanie i tym samym oficjalnie objął stanowisko.

Zgodnie z procedurą, przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej, wręczył Jackowi Wilkowi zaświadczenie o wyborze. Kilka chwil później odbyło się uroczyste ślubowanie. Nowy wójt wypowiedział tekst roty przysięgi z formułką - „Tak mi dopomóż Bóg” na zakończenie.

 - Dziękuje, dostąpiłem ogromnego zaszczytu. Zostałem wybrany wójtem gminy Tuczępy - powiedział, kierując słowa w stronę mieszkańców gminy.

Podziękował za ogromny dowód zaufania. Dodał, że będzie się starał pozyskiwać fundusze zewnętrzne, rozwijać i modernizować istniejącą infrastrukturę jak również podejmować nowe wyzwania.

- Wiem, że wielu z państwa zagłosowało na mnie ze względu na szacunek do mojego poprzednika Marka Kaczmarka. Dziękuje mu za wytężoną pracę na rzecz naszej wspólnoty. Będę kontynuował to dzieło, ale jednocześnie postaram się wnieść nowe spojrzenie na rozwój i rozwiązywanie naszych problemów w naszej małej społeczności - mówił.

 Zaprasza do współpracy radnych, sołtysów i przedstawicieli organizacji pozarządowych, kierowników jednostek, zakłady pracy, pracowników gminy i mieszkańców.

- Zawsze postaram się być bliżej ludzkich spraw - powiedział.

- Nasza praca jest niczym innym jak tylko służbą drugiemu człowiekowi. Apeluję do radnych, abyśmy wspólnie mogli stworzyć samorządową rodzinę. Moja praca na rzecz gminy będzie wynikiem mądrych i przemyślanych decyzji. Będę się wsłuchiwał w głos mieszkańców i ich oczekiwania. Będę traktował każde sołectwo jednakowo - zaznaczył.

Podziękował także współpracownikom i przyjaciołom, którzy podczas kampanii odegrali niesamowicie ważną rolę. Pogratulował wszystkim kontrkandydatom za podjęcie trudnego wyzwania, ale i za merytoryczną kampanię.

Zwrócił się też do obecnego podczas sesji ministra Michała Cieślaka. Zaznaczył, że liczy na dalszą, owocną współpracę i skuteczne pozyskiwanie funduszy na rozwój gminy. Ma nadzieję również na wielopłaszczyznową współpracę z przedstawicielami władz samorządowych szczebla powiatowego oraz wojewódzkiego oraz ze wszystkimi parlamentarzystami ziemi świętokrzyskiej, a przede wszystkim z parlamentarzystami Zjednoczonej Prawicy.

Jacek Wilk ma 39 lat. Jest kawalerem. Pasjonuje się motoryzacją. Mieszka w Wierzbicy. Od roku 2013 pracuje w Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. Posiada ponad siedmiohektarowe gospodarstwo rolne i uprawia zboże.


Reklama