Jadą kolarze - będą utrudnienia

Data publikacji: 22.06.2021 16:04 / Data aktualizacji: 25.06.2021 07:18
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu
05.07.2019 Skarżysko - Kamienna. Wyścig Solidarności. Start do etapu Skarżysko - Kamienna - Stalowa Wola

05.07.2019 Skarżysko - Kamienna. Wyścig Solidarności. Start do etapu Skarżysko - Kamienna - Stalowa Wola
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W związku z odbywającym się dzisiaj (piątek) Międzynarodowym Wyścigiem Kolarskim „Solidarności i Olimpijczyków” będą utrudnienia na kieleckich ulicach, zmienione będą także trasy niektórych linii komunikacji miejskiej.

W godzinach od 10.00 do 22.00 wyłączony zostanie pas ruchu ul. Sandomierskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Poleską i Szczecińską do skrzyżowania z ul. Daleką. Dlatego też autobusy linii 10, 14, 41, 106, 109, kursujące w kierunku centrum Kielc będą przejeżdżały przez ulice: Szczecińską, Zagórską i Źródłową.

Pojazdy linii 19 jadąc w kierunku centrum będą poruszać się ul. Zagórską z pominięciem ulic Szczecińskiej, Sandomierskiej oraz Źródłowej.

Linie 38, 43, a także 47 kierując się do centrum przejadą przez ulicę Szczecińską, Bohaterów Warszawy, Tarnowską i Źródłową.

 Autobusy nr 50 będą kursować ulicami Poleską i Domaszowską, pomijając ul. Sandomierską, a także fragment al. Solidarności między skrzyżowaniem z ul. Sandomierską.

Poza powyższymi czasowymi zmianami, trasa wyścigu przebiegająca przez Krajno, Masłów, Bęczków, Wolę Kopcową i Domaszowice może spowodować utrudnienia w przejazdach autobusów linii nr 10, 38, 41, 47.

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje natomiast, że w związku z 32. edycją Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności i Olimpijczyków” występować będą utrudnienia w ruchu na ul. Sandomierskiej.

Od godz. 10 do godz. 22 zamknięta dla ruchu kołowego zostanie północna jezdnia (w stronę centrum) ul. Sandomierskiej na odcinku od wjazdu do straży pożarnej do skrzyżowania z ul. Poleską. W związku z powyższym zamknięty zostanie także wlot ul. Śląskiej do ul. Sandomierskiej.

Kolarze, którzy na mecie spodziewani są po godz. 18, wjadą do Kielc od Domaszowic ul. Sandomierską. Meta zlokalizowana będzie w rejonie sklepu Media Expert.

Reklama