Jak mundur zmienia ochotnika [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 05.07.2021 21:15
Autor: Dionizy Krawczyński / Kategoria: Strefa munduru
03.07.2021. Kielce. „Wakacje z WOT”

03.07.2021. Kielce. „Wakacje z WOT”
Fot. ppor. Daniel Woś / ŚBOT

W ostatnich dniach swoją przygodę z mundurem rozpoczęli następni ochotnicy. W ciągu kilku godzin przeszli metamorfozę, ale czy na stałe zwiążą swoje życie z wojskiem?

Ponad 70 ochotników rozpoczęło szkolenie podstawowe. Zdecydowana większość to uczniowie i studenci, którzy postanowili wstąpić do 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach projektu „Wakacje z WOT”.

Szeregowy Piotr Bernacki, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, podkreśla, że dzięki „Wakacjom z WOT” ma możliwość sprawdzenia się w służbie wojskowej. - Militaria to moja pasja, od dziecka chciałem zostać żołnierzem - dodaje szeregowy Piotr Bernacki.

Szeregowy Mikołaj Tarnowski z Ostrowca Świętokrzyskiego wylicza trzy główne powody, dla których postanowił spróbować swoich sił w wojsku.

- To przygoda, zainteresowanie wojskiem i zarobek. Chciałbym się nauczyć nowych rzeczy, może wrócę silniejszy do domu. To również chęć sprawdzenia się, czy dam radę na poligonie i czy jestem dostatecznie wytrzymały. Mam kilka dróg, którymi chciałbym podążać w przyszłości, a wojsko na pewno jest na czele - przekonuje.

Reklama