Jak najefektywniej wykorzystać możliwości rządowej strategii?

Data publikacji: 24.07.2021 07:30
Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Powiat starachowicki pracuje nad wnioskami do Funduszu Inwestycji Strategicznych. Na razie pewne jest, że zgłosi do niego budowę wiaduktu w Starachowicach Zachodnich - informuje starosta Piotr Babicki.

- To kluczowa sprawa dla komunikacji w mieście. Koszt inwestycji szacowany jest na około 70 mln zł i taki wniosek złożymy - zapewnia.

- Powiat skarżyski również planuje w pierwszym i trzecim obszarze złożyć wnioski drogowe - mówi wicestarosta Anna Leżańska. 

- W planach mamy duży remont drogi Michałów - Parszów. Chcemy, aby powstała tu także ścieżka rowerowa, podobną inwestycję chcielibyśmy przeprowadzić na ul. Ponurego przez Brzeście do Bliżyna. Budowy z FIS może doczeka się także rondo na ulicy Niepodległości, w okolicy dworca PKP. W drugim obszarze, czyli inwestycji do 30 mln zł mamy gruntowną przebudowę budynku przy ul. Sikorskiego. Chcemy, aby w przyszłości, oprócz już funkcjonujących urzędów, mieścił się tu także PCPR.

Z kolei gmina Starachowice wciąż pracuje nad jak najefektywniejszym wykorzystaniem możliwości, które daje Fundusz Inwestycji Strategicznych. Prezydent Marek Materek informuje, że pomysłów jest wiele, a pracownicy urzędu miejskiego analizują wszystkie możliwe koncepcje.

Reklama